اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,پوست آزمایشگاهی

ابداع یک پوست آزمایشگاهی با قابلیت رویش مو

پژوهشگران آمریکایی، نوعی پوست انسانی را در آزمایشگاه ابداع کرده‌اند که قابلیت رویش مو دارد و می‌تواند یک منبع مهم برای…


دانشمندان ایتالیایی نمونه واکسن کرونا را تولید کردنداخبار,اخبار پزشکی,واکسن کرونا
پژوهشگران ایتالیایی مدعی شدند نخستین واکسن کرونا را کشف کرده‌اند که می‌تواند ویروس را درون سلول انسان خنثی کند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایندیپندنت، آزمایش‌های نهایی این واکسن در دانشگاه لاتسارو اسپالانزانی در رم انجام شده که مرکز تخصصی بیماری‌های عفونی در پایتخت ایتالیاست. پزشکان و دانشمندان آنتی‌بادی‌ها را در موش‌ها آزمایش کردند و دریافتند در سلول‌های بدن انسان هم جواب می‌دهد.

 

لوییجی اوریسیچیو، مدیر شرکت پروژه تولید واکسن کرونا در ایتالیا اعلام کرد این واکسن پیشرفته‌ترین مرحله آزمایشی را پشت سر گذاشته است. او به خبرگزاری رسمی ایتالیا آنسا گفت: بر اساس اعلام پزشکان و پژوهشگران بیمارستان اسپالانزانی و تا آنجا که می‌دانیم، ما نخستین در دنیا هستیم که توانسته‌ایم به مرحله خنثی‌سازی ویروس در سلول با تزریق واکسن رسیده‌ایم.

 

به گفته مدیر شرکت تاکیس، انتظار می‌رود این عملکرد در سلول انسانی هم اتفاق رخ بدهد و آزمایش انسانی واکسن پس از تابستان امسال انجام می‌شود. اوریسیچیو مدعی شد با تزریق واکسن به موش، بدن حیوان موفق شده آنتی‌بادی خنثی‌سازی ویروس کرونا را تولید کند و طبعا باید همین اتفاق در بدن و سلول انسانی هم بیفتد.

 

مرحله بعدی آزمایش واکسن کرونا مربوط به میزان تاب‌آوری سلول پس از تزریق واکسن و دوام ایمن‌سازی است. پیش‌تر پژوهشگران دانشگاه آکسفورد در بریتانیا اعلام کرده بودند نخستین نمونه واکسن (پیش از آزمایش انسانی) تا میانه‌های ماه ژوئن آماده خواهد شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------