آمار قربانیان کرونا در جهان از ۳۰۰ هزار نفر گذشت/ فوت ۲۶۲ ایتالیایی و ۴۲۸ نفر انگلیسیاخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا در جهان
یک پایگاه آماری بین‌المللی با استناد به آمارهای رسمی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی در نقاط مختلف جهان اعلام کرد که تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) در جهان اکنون به بیش از ۳۰۰ هزار نفر رسیده است.

به گزارش تسنیم، آمارهای رسمی منتشر شده از دولت‌ها نشان می‌دهد که تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید‌ــ‌19) در جهان، پنج‌شنبه شب به‌وقت تهران از مرز 300 هزار نفر عبور کرده است.

 

بر اساس آمارهای رسمی که پایگاه آماری Worldometer از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان با استناد به گزارش‌های آماری نهادهای دولتی در کشورهای مختلف جهان به‌طور مستمر اقدام به روزآمدسازی و انتشار آنها کرده است، آمریکا با بیش از 85 هزار مورد مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا،‌ با اختلاف بسیار فاحشی نسبت به کشور دوم (انگلیس با بیش از 33 هزار مورد مرگ‌ومیر) رتبه اول جهان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

 

آمارهای منتشر شده در پایگاه Worldometer  حاکی از این است که قاره اروپا با بیش از 158 هزار مورد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا، در این زمینه بالاتر از همه قاره‌های جهان قرار گرفته است. در واقع بیش از نیمی از قربانیان کرونا در جهان ساکن کشورهای اروپایی بوده‌اند.

 

پایگاه آماری Worldometer شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را نیز حدود 4.5 میلیون نفر اعلام کرده است. آمریکا با ثبت بیش از 1.4 میلیون مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در جهان رکورددار است.

 

تاکنون حدود 1.7 میلیون نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر جهان سلامتی خود را بازیافته‌اند و تقریباً 2.5 میلیون نفر دیگر نیز همچنان تحت درمان قرار دارند.

 

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری «کووید‌ــ‌19» که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه‌گیر جهانی اعلام کرده است،‌ تاکنون در بیش از 200 کشور و قلمرو از قاره‌های مختلف جهان شیوع یافته است.

 

مرگ ۴۲۸ بیمار مبتلا به کرونا در انگلیس طی ۲۴ ساعت گذشته

وزارت بهداشت انگلیس از فوت 428 بیمار مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته خبر داده است.

 

شمار جانباختگان در انگلیس بر اثر ابتلا به کرونا اکنون به 33,614 نفر رسیده است.

 

انگلیس پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از ابتلا به کرونا را داراست.

 

همچنین طی 24 ساعت گذشته 3,446 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در انگلیس به ثبت رسیده و شمار کلی مبتلایان را به 233,151 نفر رسانده است.

 

فوت ۲۶۲ ایتالیایی در ۲۴ ساعت

وزارت بهداشت ایتالیا از مرگ 262 بیمار مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته خبر داد.

 

بر اساس این گزارش، شمار کل جانباختگان در ایتالیا اکنون به 31,368 نفر رسیده است.

 

همچنین در این مدت 992 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده است و شمار کلی مبتلایان را به 223,096 نفر رسیده است.

 

افزایش مبتلایان در عربستان به مرز ۴۷ هزار نفر/ ثبت ۹۵۷ مورد جدید ابتلا در کویت

وزارت بهداشت سعودی از ثبت 2039 مورد جدید ابتلا به کرونا طی 24 ساعت اخیر خبر داد.

 

با ثبت موارد جدید ابتلا، آمار مبتلایان در عربستان تا امروز پنجشنبه به 46 هزار و 869 نفر و با جان باختن 10 نفر دیگر آمار جان باختگان به 283 نفر رسید.

 

وزارت بهداشت کویت هم اعلام کرد طی 24 ساعت اخیر، 947 نفر دیگر به آمار مبتلایان و 6 نفر هم به جان باختگان اضافه شده اند.

 

با ثبت موارد جدید ابتلا، آمار مبتلایان در کویت تا امروز پنجشنبه به 11 هزار و 975 نفر و آمار فوتی ها به 88 نفر افزایش یافته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------