X

هشدار رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری: شروع موج بعدی کرونا در تهران از دو هفته آینده!/ تعرفه آزمایش کرونا اعلام شداخبار,اخبار پزشکی,رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری از موج جدید شیوع کرونا طی دو هفته آینده خبر داد و گفت: با قرمزشدن استان‌های شمالی کشور، تهران از این موج بی‌نصیب نخواهد ماند و افزایش بیماری را در تهران شاهد خواهیم بود.

به گزارش همشهری‌آنلاین، دکتر پیام طبرسی در گفتگو با برنامه تهران کلینیک رادیو درباره وضعیت شیوع کرونا در ایران گفت: متاسفانه این مشکل همیشگی ما طی این مدت است؛ با خبرهای بد می گویند نا امیدی در جامعه ایجاد می‌کنید و با خبرهای خوب متاسفانه سطح مراقبت مردمی کاهش می‌یابد. اما خوشبختانه در تهران، ورودی بیماران و بستری در بیمارستان ها کمتر شده ولی کماکان بیماری در چرخش است.

 

او گفت: متاسفانه در هر شبانه روز بیشتر از ۳۰۰ نفر را از دست می دهیم . حدود ۵ هزار و هشتصد نفر در آی سی یوها بستری و تعداد زیادی در بخش ها بستری هستند.

 

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با تاکید بر قرمز شدن استان های شمالی در شیوع کرونا گفت: استان های گیلان، مازندران و گلستان قرمز شده اند و طبیعی است که تهران از این موج بی نصیب نخواهد ماند. اگر رعایت نکنیم تهران وارد موج جدید می شود که موج جدید به مراتب بدتر از شیوع در مهر و آبان خواهد بود.

 

وی با اظهار تاسف از تراکم جمعیتی در متروها و خیابان ها در دو-سه روز گذشته گفت: مدارس و دانشگاه ها بسته هستند و مشخص نیست مردم برای چه کار ضروری انقدر در بیرون از منزل تردد می کنند. در شرایط عادی انقدر متروها شلوغ نیست که طی روزهای اخیر شاهد آن هستیم.

 

عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا با اشاره به عدم رعایت فاصله های فیزیکی گفت: زنگ خطر به صدا درآمده و اعضای ستاد ملی کرونا دوباره باید محدودیت ها را اعمال کنند. با قرمز شدن استان های شمالی حتما افزایش شیوع را در هفته های آینده در تهران شاهد خواهیم بود. برای کنترل و جلوگیری از شیوع بیشتر، باید محدودیت ها دوباره اعمال شوند. طی دو روز گذشته که بیشتر محدودیت ها برداشته شده مردم نشان دادند این روند قابل کنترل نیست و بسیاری از مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند.

 

طبرسی درباره واکسن ایرانی کرونا هم گفت: این واکسن باید مراحل آزمایشی را طی چهار تا پنج ماه آینده طی کند و پس از استخراج نتایج درباره آن باید اظهار نظر کرد.

 

***

 

تعرفه آزمایش کرونا اعلام شد

رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، تعرفه انجام تست پی سی آر برای تشخیص ابتلا به بیماری کووید۱۹ را در بخش دولتی ۲۳۸ هزار و ۴۲۵ هزار تومان و برای بخش خصوصی حدود ۳۰۲ هزار تومان اعلام کرد.

 

به گزارش ایرنا، سید سجاد رضوی طی نامه ای درباره اعلام قیمت جدید تعرفه آزمایش پی سی آر برای تشخیص کرونا نوشت: با عنایت به تصویب نامه هیات وزیران در تاریخ ۲۸ آبان ۹۹ در خصوص تعرفه تست آزمایشگاهی تشخیصی کووید ۱۹ و ابلاغیه مورخ سوم آذر ۹۹ دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، در خصوص قیمت مجموعه ابزارهای (کیت) تولید داخل، با عنایت به نامه معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورخ ۱۶ آذر قیمت کیت تولید داخل پی سی آر یک میلیون و ۸۳۰ هزار ریال ( معادل ۱۸۳ هزار تومان) تعیین می‌ شود که به استناد تصویب‌نامه هیات وزیران، به صورت جداگانه به تعرفه انجام آزمایش تشخیص کووید۱۹ به روش پی سی آر اضافه می شود.

 

وی در این نامه افزود: بنابراین تعرفه نهایی آزمایش گلوبال تشخیص آزمایشگاهی کووید ۱۹ (شامل پذیرش، نمونه‌گیری در محل آزمایشگاه، انجام آزمایش استخراج و RT PCR، گزارش و ثبت در سامانه) در بخش دولتی مبلغ دو میلیون و ۳۸۴ هزار و ۲۵۵ ریال ( معادل ۲۳۸ هزار و ۴۲۵ تومان و در بخش خصوصی  سه میلیون و ۱۷ هزار و ۹۳ ریال ( معادل حدود ۳۰۲ هزار تومان) تعیین می شود.

 

این نامه ۱۷ آذر از طرف دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت برای رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان نظام پزشکی، معاون درمان وزارت بهداشت، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح و رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ارسال شده است.

 

بر اساس اعلام وزارت بهداشت از ابتدای شیوع همه گیری کرونا در ایران تاکنون تاکنون ۶ میلیون و ۴۷۷ هزار و ۷۱۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

بیماری کووید ۱۹ بر اساس آمار رسمی کشورها تاکنون بیش از ۶۷ میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده و بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از داده‌اند. در ایران نیز تاکنون بر اساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون بیش از یک میلیون نفر به طور قطعی به این بیماری مبتلا و شناسایی شده اند و از این تعداد حدود ۵۱ هزار نفر تاکنون جان خود را از دست داده اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی