X

ساخت ایمپلنتی برای درمان چاقیاخبار,اخبار پزشکی,درمان چاقی
دانشمندان موفق به ساخت ایمپلنتی شدند که برای درمان چاقی طراحی شده است.

به گزارش آنا از نیواطلس، یکی از راه‌های کاهش وزن برای افرادی که از چاقی رنج می‌برند، عمل بای‌پس معده است که جراحی بسیار تهاجمی به شمار می‌رود. حال محققان دانشگاه تگزاس ایمپلنتی جدید توسعه داده‌اند که می‌تواند نتایج مشابهی مانند عمل جراحی بای‌پس معده داشته باشد.

 

این ایمپلنت پارومانند حدود یک سانتی‌متر طول دارد و در نوک انعطاف‌پذیر آن یک میکرو ال‌ای‌دی به همراه یک آنتن سیم‌پیچ قرار دارد. همچنین یک میکروتراشه خاص نیز در پایه این ایمپلنت تعبیه شده است. این امکانات به ایمپلنت اجازه می‌دهد امواج رادیویی ارسالی را دریافت کند و آنها را به جریان الکتریکی تبدیل کند تا ال‌ای‌دی روشن شود. 

 

در این روش ایمپلنت وارد معده شده و در مجاورت انتهای عصب واگ قرار می‌گیرد. این عصب به مغز اجازه برقراری ارتباط با اندام‌های مختلف از جمله معده را می‌دهد. هنگامی که یک فرستنده خارجی سیگنال رادیویی با فرکانس مناسب را منتشر می‌کند، ایمپلنت امواج رادیویی را می‌گیرد و ال‌ای‌دی آن روشن می‌شود. نور با تحریک انتهای عصب، سیگنالی به مغز ارسال می‌کند تا احساس «سیری» ایجاد شود. در نتیجه بیمار احساس گرسنگی نمی‌کند و کمتر غذا می‌خورد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------