حریرچی: امکان برگشت شرایط قرمز در کشور وجود دارد/ ترافیک سنگین در جاده‌های شمالی کشور نگران کننده استاخبار,اخبار پزشکی,حریرچی
معاون کل وزیر بهداشت با انتقاد شدید از ترافیک بودن جاده‌های شمال کشور گفت: امکان برگشت شرایط قرمز کرونایی در کشور وجود دارد.

به گزارش تسنیم، ایرج حریرچی ظهر امروز در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان زنجان با تأکید بر اینکه مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند اظهار داشت: تا زمانی که ویروس کرونا در کشور وجود دارد امکان اینکه هر لحظه شیوع موج‌های جدید کرونا آغاز شود وجود دارد.

 

وی افزود: بر اساس آمار‌هایی که ارائه شده در طول سه روز اخیر روزانه قریب به 40 هزار نفر وارد جزیره قشم شده‌اند؛ همینطور با وجود قرمز بودن 10 شهرستان استان مازندران به لحاظ شیوع کرونا همچنان ترافیک در جاده‌های هراز، فیروزکوه و چالوس وجود دارد و این به عنوان زنگ خطر جدی برای کشور و هموطنان محسوب می‌شود.

 

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها راهکار اصلی برای غلبه بر ویروس کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، گفت: تا زمانی که این ویروس وجود داشته و در حال شیوع است باید با رعایت پروتکل‌ها و همچنین اقدامات پیشگیرانه چرخه انتقال ویروس را از بین برد.

 

وی تصریح کرد: با اینکه برخی از استان‌ها در مقابله با کرونا موفق عمل کرده‌اند اما باید تأکید شود حتی این استان‌های موفق نیز تا زمانی که واکسن نیامده باشد همواره در معرض خطر قرار دارند، چون شرایط شکننده است.

 

حریرچی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش مردم و مسئولان استان زنجان در مقابله با ویروس کرونا اذعان کرد: با اینکه اقدامات مناسبی در این راستا انجام شده اما هر لحظه امکان شعله‌ور شدن شیوع ویروس کرونا وجود دارد، بنابراین تأکید می‌شود هموطنان در چند ماه آینده جدی‌تر از گذشته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمایند.

 

وی با اشاره به اینکه استان زنجان با بیش از یک میلیون نفر جمعیت در انجام تست‌های کرونایی موفق عمل کرده و جز استان‌های خوب و متوسط به بالا محسوب می‌شود، بیان کرد: با این حال باید تلاش‌ها همچنان مستمر ادامه‌دار باشد و نباید به همین میزان اکتفا کرد. 

 

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه واکسن‌های تولید شده در جهان هیچ‌کدام ثابت نکرده‌اند که می‌توانند از انتشار کامل ویروس کرونا جلوگیری کنند، ابراز کرد: تنها مسئله‌ای که ثابت شده این است که تزریق این واکسن‌ها بعد از تزریق، از مرحله شدید و متوسط بیماری پیشگیری کرده است.

 

حریرچی با بیان اینکه زمانی که میزان ابتلا به کرونا در کشور و استان افزایش می‌یابد تنها راهکار اساسی تعطیلی، اعمال محدودیت و اجرای طرح مدیریت هوشمند است، گفت: برای موفقیت بیشتر در زمینه بیماریابی باید تعداد تست‌ها به حدی باشد که به زیر پنج درصد مثبت بیماری برسد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی برای شناسایی بیماران مبتلا به کرونا به نحو مطلوب در کشور برنامه‌ریزی شد، تصریح کرد: این طرح اهمیت بالایی دارد با این حال باید به این نکته توجه شود که قرنطینه فرد در منزل به دلیل برخی مشکلات امکان‌پذیر نیست بنابراین باید تلاش شود تا زنجیره ابتلا به طور کامل قطع شود.

 

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا اقتصاد کشور نیز تحت تأثیر قرار گرفته است، گفت: برای رفع مشکلات اقتصادی باید محدودیت‌ها برداشته شود و این ملزم به قطع زنجیره ابتلا به کرونا است با این وجود مشکلات تحریم نیز سبب رشد منفی اقتصاد در کشور نیز شده و تمام مشکلات ناشی از کرونا نیست.

 

وی اذعان کرد: تا زمانی که کرونا ریشه‌کن نشود مشکلات اقتصادی در کشور وجود خواهد داشت اما باید ذکر کرد با توجه به روند نزولی که کرونا در حال حاضر دارد باید آتش شعله‌ور شدن مجدد آن خاموش شود که این امر نیز مستلزم استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است با اینکه استفاده از ماسک در جامعه در سطح کشور به 80 درصد رسیده اما همچنان رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی امری اجتناب‌ناپذیر است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی