X

دکتر زالی: وضعیت کرونا در تهران خطرناک می‌شود/ آغاز موج جدید کرونا در اصفهان از پایان بهمناخبار,اخبار پزشکی,دکتر زالی
فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران گفت: وضعیت تهران شکننده و ناپایدار است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت تهران شکننده و ناپایدار است و اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی مانند فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک را رعایت نکنند این احتمال وجود دارد که وضعیت تهران دوباره خطرناک شود.

 

او ادامه داد: اعمال محدودیت‌های جدیدتر بر اساس وقوع شرایط جدید و تغییر در وضعیت تهران از لحاظ رنگ‌بندی انجام خواهد گرفت. در حال حاضر وضعیت تهران از نظر رنگ‌بندی در حالت زرد است و تمام محدودیت‌های گذشته کماکان در این شهر اعمال می‌شود.

 

زالی با اشاره به پیش بینی‌ها در خصوص خیز دوباره پیک جدید بیماری در تهران تاکید کرد: در حال حاضر گمانه زنی‌ها در خصوص شروع پیک جدید بیماری کمی سخت است اما به طور کلی کارشناسان تمام شاخص‌ها را از لحاظ میزان شیوع بیماری بررسی و رصد می‌کنند.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: اگر در میزان مراجعه بیماران سرپایی و بستری تغییراتی ایجاد شود، در این زمان احتمال وقوع پیک جدید بیماری کرونا در تهران وجود دارد. گمانه زنی دقیق خیزش پیک جدید بیماری بر اساس شاخص‌های تدوینی انجام خواهد شد.

 

او ‌گفت: در حال حاضر محدودیت‌های تردد در تهران به دلیل وضعیت زرد اعمال می‌شود و مشاغل گروه چهارم نیز مانند سابق تعطیل هستند.

 

***

 

موج جدید کرونا پایان بهمن در اصفهان آغاز می‌شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ساده انگاری‌های فعلی بیانگر شیوع موج جدید کرونا در اصفهان تا پایان بهمن ماه است.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بهروز کلیدری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان امروز در آئین افتتاحیه نخستین آزمایشگاه بزرگ تشخیص خودرو گذر در اصفهان با بیان اینکه ساده انگاری موجود در جامعه استان را در آستانه موج جدید کرونا قرار می‌دهد، اظهار داشت: این امر تا پایان بهمن ماه خودنمایی خواهد کرد.

 

او با بیان اینکه طی ۱۱ ماه گذشته در استان اصفهان ۳۷۰ هزار تست کرونا انجام شده است، ابراز داشت: از این تعداد ۷۰ هزار بیمار در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه میزان مرگ و میر مشکوک به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هفت هزار مورد بوده است، ابراز داشت: چهار هزار نفر از آن‌ها مبتلای قطعی کرونا بوده‌اند.

 

 

او با اشاره به توسعه تخت‌های بستری در استان اصفهان از هفت به ۱۳ هزار تخت ابراز داشت: در این زمینه بخش خصوصی کمک قابل توجهی داشته است.

 

کلیدری با بیان اینکه نگاه ما در حوزه درمان توسعه حوزه سلامت است، افزود: با این اقدام می‌توان سهم حوزه سلامت را از تولید ناخالص ملی که در حال حاضر. ۸.۵ درصد است افزایش داد.

 

مسعود صرامی مدیرعامل شهرک سلامت اصفهان نیز در ادامه این آئین با بیان اینکه سه آزمایشگاه در شهرک سلامت اصفهان راه‌اندازی خواهد شد، اظهار داشت: این هدیه‌ای از طرف ما و کسانی که سرمایه‌گذاری کردند به بخش سلامت اصفهان است.

 

او با اشاره به انتقادات برخی از مسئولان و پزشکان در خصوص راه اندازی شهرک سلامت تصریح کرد: همه کسانی که روزی منتقد ما بودند امروز خواهان همکاری با ما هستند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------