X

مینو محرز: وضعیت هیچ وقت به این بدی نبوده استعضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ما مدام در پیک و موج قرار داریم و در حاضر دیگر پیک مطرح نیست و وضعیت بسیار افتضاح است و هیچ وقت به این بدی نبوده است.

مینو محرز در گفت‌وگو با میزان در خصوص پیک چهارم کرونا گفت: ما مدام در پیک و موج قرار داریم و در حاضر دیگر پیک مطرح نیست و وضعیت بسیار افتضاح است و هیچ وقت به این بدی نبوده است.

 

وی ضمن اشاره به اینکه دیگر هیچ کجا جا نیست و بیماران بدحال بسیاری مراجعه می‌کنند، ادامه داد: بازی با رنگ‌ها و اعلام اینکه به پیک چهارم رسیدیم دیگر به درد نمی‌خورد.

 

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به این سوال که چه قدر طول می‌کشد تا این موج تمام شود؟، اظهار کرد: این امر به این موضوع بستگی دارد که مردم چه قدر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و اگر بخواهد آن قدر طول بکشد تا ۷۰ درصد جامعه به این ویروس مبتلا شوند تا موج کمی فروکش کند، واویلا می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه باید بیایید تا ببینید در بیمارستان چه خبر است، بیان کرد: این موج فعلا ادامه دارد و مردم باید این اوضاع را ببینند تا شاید کمی به فکر جان خود باشند.

 

سرپرست تیم تحقیقاتی واکسن ایرانی کرونا در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا موج‌های این بیماری در تمام دنیا با هم ظهورمی‌کنند؟، توضیح داد: کشور‌های دیگر که در آن‌ها واکسیناسیون انجام شده است، وارد موج جدید نمی‌شوند و کشور‌هایی که مردمشان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، وارد پیک جدید می‌شوند.

 

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به این سوال که چرا موج چهارم کرونا از موج‌های قبلی این بیماری خطرناک‌تر است؟، افزود: چرا که در این موج ویروس غالب، ویروس انگلیسی است که قدرت انتقال و بیماری زایی بیشتری دارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------