کاهش سطح اضطراب با مصرف مکمل‌های پروبیوتیککاهش سطح اضطراب با مصرف مکمل‌های پروبیوتیک،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود دریافته‌اند که مصرف روزانه مکمل‌های پروبیوتیک می‌تواند به کاهش سطح اضطراب کمک کند.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس‌دیلی، پژوهشگران دانشگاه ساری  انگلستان، به بررسی این موضوع پرداخته‌اند که آیا مصرف روزانه یک مکمل غذایی پروبیوتیک می‌تواند به بهبود وضعیت کلی در گروهی از افراد بین ۱۸ تا ۲۵ سال منجر شود یا خیر؟! این پژوهش نشان داد کسانی که دوز روزانه پروبیوتیک را دریافت می‌کنند، سلامت روانی بهتری دارند زیرا سطح اضطراب آنها کاهش می‌یابد و سلامت روده بهتری نیز دارند.

 

پژوهشگران، گروهی متشکل از ۶۴ شرکت‌کننده زن سالم را که تشخیص بالینی کنونی یا پیشین مبنی بر اضطراب نداشتند، مورد بررسی قرار دادند. شرکت‌کنندگان، دوز روزانه گالاکتو الیگوساکارید (GOS) پروبیوتیک و یک دارونما را به مدت ۲۸ روز دریافت کردند.

 

شرکت‌کنندگان، نظرسنجی‌هایی را در مورد شرایط سلامت خود از جمله خلق و خو، اضطراب و کیفیت خواب تکمیل کردند و نمونه مدفوع خود را نیز برای تجزیه و تحلیل توالی میکروبیوم روده ارائه دادند.

 

دکتر کاترین کوهن کادوش، از پژوهشگران این پروژه گفت: این پژوهش، گام جالب توجهی در نشان دادن این موضوع به شمار می‌رود که ما می‌توانیم از یک مکمل غذایی ساده و بی‌خطر برای بهبود سلامت روان در زنان جوان استفاده کنیم.

 

دکتر نیکولا جانستون از پژوهشگران این پروژه گفت: این یک پژوهش هیجان‌انگیز است که ابعاد متفاوتی را در پژوهش‌های مربوط به سلامت روان ارائه می‌دهد. این پژوهش نشان می‌دهد آثار پروبیوتیک در یک گروه بالینی، برای پژوهش در مورد چندین نشانگر سلامت روان نیز امیدوارکننده است.

 

این پژوهش، در مجله Scientific Reports به چاپ رسیده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی