تشخیص افسردگی بر اساس تغییر در صدا به کمک هوش مصنوعیتشخیص افسردگی بر اساس تغییر در صدا،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
دانشمندان در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک برنامه تلفن هوشمند هستند که بر اساس تغییر در صدای کاربر، ابتلای وی به اختلال افسردگی را تشخیص می‌دهد.

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، دانشمندان در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک برنامه تلفن هوشمند هستند که بر اساس تغییر در صدای کاربر، ابتلای وی به اختلال افسردگی را تشخیص می‌دهد.

 

حدود ۳۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان به افسردگی مبتلا هستند و این اختلال مهم‌ترین عامل ناتوانی در سراسر جهان محسوب می‌شود.

 

طبق گفته محققان در دانشگاه مریلند، هماهنگی گفتاری با افسردگی فرد تغییر می‌کند. آنها می‌گویند افراد افسرده نمی‌توانند با سرعت فکر کنند و سرعت مکالمه آنها با مکث‌های طولانی‌تر همراه است و نسبت به شدت افسردگی مکث انها در مکالمات نیز طولانی‌تر می‌شود. 

 

یک برنامه تشخیص صدا که با الگوریتم‌های مختلف آموزش ماشین با یکدیگر ترکیب شده است و مبتنی بر شبکه‌های عصبی مصنوعی است می‌تواند به تشخیص افسردگی از صدای فرد کمک کند.

 

برنامه مذکور به بیماران و اطرافیان کمک می کند تا از تغییرات بالقوه تهدیدکننده سلامت روان خود مطلع شوند؛ این پروژه توسط «Carol Espy-Wilson»  استاد مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه مریلند هدایت می‌شود.

 

در طی ۱۸۰ مین اجلاس انجمن صوتی آمریکا که تقریباً از ۸ تا ۱۰ ژوئن برگزار  می‌شو ، پروفسور اسپی-ویلسون در حال بحث در مورد چگونگی بازتاب وضعیت سلامت روان در هماهنگی حرکات گفتاری است.

 

این اپلیکیشن که هنوز نامش مشخص نشده و در مراحل برنامه ریزی اولیه است توسط درمانگران به بیماران توصیه می‌شود تا آنها را بین جلسات درمانی کنترل کند و از خودکشی مبتلایان به افسردگی حاد جلوگیری شود. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------