حریرچی: جبهه اصلی مقابله با ویروس کرونا در پیک پنجم جنوب کشور است/ ۱۴۱ شهر در وضعیت قرمزایرج حریرچی،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
معاون کل وزارت بهداشت گفت: جبهه اصلی مقابله با ویروس کرونا در پیک پنجم جنوب کشور است چرا که 3 استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان فقط 6 تا 7 درصد جمعیت کشور را دارند اما 24 درصد کل بستری‌های کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش فارس، ایرج حریرچی که به هرمزگان سفر کرده است، امشب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری و در ارتباط زنده تلویزیونی اظهار کرد: در سطح کشور با یک افزایش بسیار جدی شمار مبتلایان و شمار بستری‌ها مواجه هستیم به طوری که 141 شهر (32 درصد) شهرهای کشور قرمز هستند.

 

وی افزود: 329 شهر قرمز و نارنجی هستند.

 

به گفته معاون کل وزارت بهداشت در هفته گذشته نزدیک به 100 هزار مورد سرپایی مثبت جدید کرونا شناسایی شده و بیش از 10 هزار بستری مثبت داشته‌ایم و 1008 فوتی مثبت نیز به ثبت رسیده است.

 

حریرچی خاطرنشان کرد: افزایش 40 درصدی موارد مثبت سرپایی، 17 درصدی بستری مثبت و 10 درصدی افزایش فوت مثبت را داشته‌ایم.

 

وی با بیان این که جبهه اصلی مقابله با کرونا در موج جدید از جنوب کشور است، گفت: هرمزگان 11 درصد، کرمان 9 درصد و سیستان و بلوچستان 4 درصد کل موارد بستری کشور را تشکیل می‌دهد یعنی 24 درصد کل بستری‌های کشور از این سه استان است در حالی که فقط 6 تا 7 درصد جمعیت کشور را دارند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------