تازه های خلاقیت در کودکان

آموزش گام به گام اوریگامی خرس

آموزش گام به گام اوریگامی خرس

اوریگامی خرس آموزش اوریگامی خرس آموزش اوریگامی خرس در این مقاله از بیتوته به صورت گام به گام مورد…

آموزش گام به گام ساخت اوریگامی ماهیاوریگامی ماهی

آموزش گام به گام اوریگامی ماهی

 

 آموزش گام به گام ماهی اوریگامی آسان

آموزش گام به گام اوریگامی ماهی را در این مقاله از بیتوته بیاموزید. اینجا ما به شما نشان خواهیم داد چگونه با گام‌های ساده و دقیق، ماهی‌های جذاب با هنر اوریگامی خلق کنید.

اگر بچه‌های شما به اوریگامی علاقه دارند، یا تازه شروع به کار کرده‌اند، این ماهی اوریگامی فوق‌العاده ساده فقط پروژه‌ای برای آنهاست - فقط آموزش گام به گام را دنبال کنید!

 

ما اوریگامی را برای بچه‌ها دوست داریم – آنها سرگرم‌کننده هستند، درست کردن آن‌ها آسان است و برای بچه‌های کوچک‌تر و همچنین مبتدی‌ها عالی هستند (زیرا همه آنها به راحتی می‌توانند دستورالعمل‌ها را دنبال کنند).

 

آموزش گام به گام ماهی اوریگامی آسان

با تا کردن یک کاغذ مربعی به صورت مورب (دو طرف) و از وسط (یک طرف) شروع کنید - همانطور که در تصویر اول نشان داده شده است تا کنید و باز کنید.

 

آموزش گام به گام اوریگامی ماهی

آموزش گام به گام ماهی اوریگامی آسان

 

کاغذ را همانطور که با نقاط آبی نشان داده شده است نگه دارید و به سمت مرکز تا کنید تا به شکل مثلث در بیاید.

 

حالا گوشه پایین سمت راست مثلث را نگه دارید و آن را در امتداد چین نشان داده شده در تصویر اول بالا به سمت مرکز تا کنید. همین کار را با گوشه دیگر انجام دهید. 

 

آموزش گام به گام ماهی اوریگامی آسان

آموزش ساخت اوریگامی ماهی

 

اوریگامی ماهی یکی از مدل‌های محبوب اوریگامی است و می‌توانید با دنبال کردن این مراحل گام به گام، یک ماهی اوریگامی بسیار زیبا ایجاد کنید. برای شروع، نیاز به یک کاغذ مربعی دارید.

 

آماده‌سازی کاغذ

ابتدا، یک کاغذ مربعی با طرف‌های متساوی بسازید. می‌توانید از کاغذ اوریگامی معمولی یا هر نوع کاغذ مربعی با استفاده از اندازه‌ای حدوداً 15x15 سانتی‌متر استفاده کنید.

 

ایجاد مربع اصلی

کاغذ را به صورت مربعی جلوه دهید. برای این کار، یکی از گوشه‌ها را به سمت مقابل بیاورید و مربع کاغذ را تا ایجاد یک مثلث از آن فشار دهید.

 

ایجاد مثلث بالا

حالا کاغذ را به صورت مثلث بالا بیاورید. برای این کار، یکی از دو طرف متجاور مربع اصلی را به سمت مرکز بیاورید و خط مرکزی مثلث را بسازید. سپس کاغذ را باز کنید.

 

ایجاد مثلث پایین

کاغذ را به صورت مثلث پایین بیاورید. برای این کار، دیگر یکی از دو طرف متجاور مربع اصلی را به سمت مرکز بیاورید و خط مرکزی مثلث را بسازید. سپس کاغذ را باز کنید.

 

آموزش ساخت اوریگامی ماهی

ساخت اوریگامی ماهی

 

ایجاد مثلث جانبی

حالا کاغذ را به صورت مثلث جانبی بیاورید. برای این کار، یکی از دو طرف متجاور مثلث پایین را به سمت مرکز بیاورید و خط مرکزی مثلث را بسازید. سپس کاغذ را باز کنید.

 

تکمیل مربع اصلی

کاغذ را به حالت مربع اصلی بیاورید. برای این کار، دیگر یکی از طرف‌های متجاور مثلث جانبی را به سمت مرکز بیاورید و خط مرکزی مربع اصلی را بسازید. حالا شما یک مربع اصلی دارید.

 

تکمیل ماهی

مربع اصلی شما حالا بخش بدن ماهی است. برای ایجاد شکل بدن ماهی، یکی از گوشه‌های مربع اصلی را به سمت مرکز ببرید و خط مرکزی را بسازید. سپس کاغذ را باز کنید تا به شکل ماهی برسد.

 

تزئین

در این مرحله، می‌توانید چشم‌ها، خطوط بدن، و تزئینات دلخواه دیگر را به ماهی اضافه کنید. از قلم نواری رنگی یا قلم مداد رنگی برای این کار استفاده کنید.

 

ماهی اوریگامی شما آماده است! شما می‌توانید از این روش پایه شروع کرده و با خلاقیت خود تغییرات دلخواه اعمال کنید. این همچنین یک فرصت خوب برای تزئین و تخیلی خودتان است.

 

ساخت اوریگامی ماهی

اوریگامی ماهی

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------