اخبار پزشکی


استرس ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

استرس ریسک ابتلا به کووید ۱۹ را افزایش می دهد

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی که در آغاز پاندمی، استرس، اضطراب و افسردگی بالا داشته اند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به…

شناسایی گونه‌ای جدید از ویروس کرونا در خفاش‌های انگلیسیویروس کرونا در خفاش‌های انگلیسی،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
محققان گونه‌ جدیدی از ویروس کرونا را در خفاش‌های انگلیسی شناسایی کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، روزنامه انگلیسی "ایندیپندنت" از کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا در خفاش‌های انگلیس که با "SARS-Covid-۲" عامل ابتلا به "Covid-۱۹" مرتبط است، خبر داد.

 

این روزنامه افزود: ایوانا مورفی محقق دانشگاه "East Anglia"مدفوع ده‌ها خفاش نعل اسبی را جمع آوری کرد و توالی ژن جدیدی از ویروس کرونا را در یکی از ۵۳ نمونه پیدا کرد.

 

مورفی می‌گوید که امیدوار است این کشف مردم را به آزار و اذیت خفاش‌ها سوق ندهد؛ زیرا این حیوانات اگر رها باشند، هیچ تهدیدی ندارند.

 

ویروس شناسایی شده توسط متخصصان بهداشت عمومی انگلیس RhGB۰۱ نامگذاری شده است.

 

کارشناسان می‌گویند: بعید است این ویروس تهدیدی برای انسان داشته باشد، مگر اینکه جهش یابد؛ تاکنون هیچ مدرکی دال بر جهش و یا انتقال آن وجود ندارد.

 

دیانا بل محقق دانشگاه "East Anglia" نیز با درخواست برای انجام مطالعات بیشتر در مورد انواع خفاش‌ها و گونه‌های دیگر گفت: گونه‌های دیگری که تاکنون کشف شده اند، احتمالاً RhGB۰۱ را داشته اند، اما امروز پس از انجام تحقیقات جدید کشف شده است.

 

او افزود: خفاش‌های نعل اسبی در سراسر اروپا، آفریقا، آسیا و استرالیا یافت می‌شوند. ویروس‌های مشابه در سایر گونه‌های خفاش‌های نعل اسبی در چین، آسیای جنوب شرقی و اروپای شرقی نیز مشاهده شده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------