اخبار پزشکی


واکسن کرونا,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

آثار تزریق واکسن کرونا در پسران بالای ۱۲ سال

محققان میزان میوکاردیت قلبی پس از واکسیناسیون در کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله و ۱۶ تا ۱۷ ساله که واکسن کووید ۱۹ دریافت کرده بودند را…

سخنگوی ستاد کرونا: تمامی مشاغل در مناطق قرمز به جز گروه یک باید تعطیل باشند/ زالی: تعطیلی ناقص کرونایی هیچ فایده ای ندارددکتر رئیسی،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اگر شیوه نامه‌های بهداشتی به درستی رعایت نشود، ویروس کووید ۱۹ با هر قدرتی می‌تواند موجب ابتلا و درگیری بیشتری شود.

به گزارش صداوسیما، دکتر علیرضا رئیسی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما با اشاره به اینکه وضع ابتلا و بستری ناشی از بیماری کرونا، افزایشی است، افزود: پس از موج چهارم شیوع این بیماری در حالی که هنوز نزولی نشده, وضعیت، صعودی شده است.

 

وی ادامه داد: سویه جدید کرونا یا همان کرونای هندی، قدرت سرایت بسیار بالاتری دارد اما صرف نظر از سویه ها و جهش های ویروس کووید 19، افزایش ابتلا را پیش از آن که به گردن ویروس بیندازیم باید به گردن خودمان بیندازیم زیرا ذات ویروس, جهش و افزایش قدرت است.

 

 رئیسی اضافه کرد: انتظار جهش های جدید این ویروس را داریم اما سوال اصلی این است که آیا در نوع برخوردمان از نظر رعایت شیوه نامه های بهداشتی با گونه و سویه های جهش یافته، تفاوتی وجود دارد؟ خیر، تفاوتی وجود ندارد.

 

وی گفت: هر وقت شیوه نامه های بهداشتی رعایت نشود و تهویه مناسب وجود نداشته باشد و افراد از ماسک استفاده نکنند ویروس با هر قدرتی باعث ابتلا به درگیری بیشتر می شود.

 

وی افزود: ما طرح‌ مدیریت هوشمند را داریم به طوری که در مناطقی که قرمز اعلام می شود، به جز گروه مشاغل یک بقیه گروه ها باید تعطیل باشند.

 

علیرضا رئیسی گفت: با روندی که ما الان در کشور داریم اواخر مهر قطعا شاهد کاهش مرگ‌ومیر خواهیم بود و تا آخر مهر گروه بالای ۴۰ ساله‌ها واکسینه خواهند شد، یعنی تقریبا ۲۲ میلیون واکسن تزریق خواهد شد.

 

وی افزود: گروه‌های پرخطر و مشاغل پرخطر تا پایان مهر واکسینه خواهند شد.

 

***

 

زالی: تعطیلی ناقص کرونایی هیچ فایده ای ندارد

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا گفت: تهران یکی از بحرانی ترین شرایط کرونایی خود را در ماه های اخیر طی می کند و تعطیلی ناقص بی فایده است.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران اظهار کرد: شهر تهران یکی از بحرانی ترین شرایط کرونایی خود را در ماه های اخیر طی می کند و در حال حاضر بر اساس آخرین آمار ثبت شده، ۸۷۹۷ بیمار در تهران بستری هستند. تلخ ترین خیز چهارم ۱۴ اردیبهشت ماه سال جاری بوده که حدود ۷۳۰۰ را به عنوان رکورد بستری ها ثبت کردیم که این عدد نسبت به آمار امروز با بحران فزاینده ای در بحث بستری های کرونایی روبه رو بوده است.  از ۸۷۹۷ بیمار بستری در بیمارستان ها ۲۱۴۵ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت هستند و امروز بالغ بر حدود ۱۴۰۰ بیمار جدید در بیمارستان های تهران بستری شدند که ۱۷۷ نفر از آنها  در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

 

زالی با اشاره به تعطیلی های اخیر بیان کرد: باتوجه به اینکه در  تعطیلی های اخیر شاهد کاهش مراجعات بیماران سره پایی بوده ایم، اما  تعداد بیماران سره پایی ما در بیمارستان های بهداشت و درمان حدود ۱۶۰۰۰ نفر در کشور است که نسبت به موج های قبلی که حدود ۸ هزار بیمار در تهران بوده عدد قابل توجهی است. تا زمانی که بیماران سره پایی ما به زیر ۱۰ هزار نفر در تهران نرسد، نباید انتظار کاهش بیماری را داشته  باشیم.  پیش بینی ما این است که بین ۱۰ تا ۱۴ روز آتی هم در زمینه بستری بیمارستانی با شرایط فزاینده ای روبه رو شویم.

 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا بیان کرد: کادر سلامت در بخش های مختلف بهداشتی درمانی در تهران به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند که در حال حاضر ۱۱۸ بیمارستان استان تهران در فرآیند درمان بیماران کرونایی مشارکت دارند و ۵۵۱ مرکز جامعه سلامت استان تهران در حال فعالیت هستند و امیدواریم از  این موج سنگین و بیماری عبور کنیم.

 

او گفت: در تهران طی ۲۴ ساعت اخیر حدود ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ بیمار سرپایی مکانیسم و درمان شده است و این راهکاری بود که در خیز چهارم به آن رسیدیم و حدود ۲۰ مرکز بستری موقت در تهران راه اندازی شده است و در تلاش هستیم با کمک سه دانشگاه در روز‌های آینده تعداد بیشتری برای بستری‌های موقت در تهران راه‌اندازی کنیم.

 

زالی افزود: حدود ۱۵۰۰ بیمار نیز به صورت شناور در بستری موقت درمان می‌کنیم که اگر این موارد به بیمارستان انتقال داده می‌شدند با بارش جمعیت زیاد روبه رو می‌شدیم. با بالا بردن سطح آمادگی تیم‌های درمانی افزایش سطح مراکز بستری موقت و به خصوص همکاری مردم و انجام شیوه نامه‌های بهداشتی بتوانیم موج سنگینی که در تهران وجود دارد را مدیریت کنیم.

 

او تصریح کرد: در روز‌های آینده با توجه به بستری‌های کرونایی از بستری ۹۰۰۰ نفر عبور خواهیم کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی