خطر سرایت دلتا کرونا از نوزادان بیشتر استخطر سرایت دلتا کرونا در نوزادان،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
دانشمندان کانادایی می‌گویند نوزادان و خردسالان حتی از نوجوانان نیز توانایی بیشتری برای انتقال کووید ۱۹ به دیگران دارند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، همه گیری کرونا تاکنون بیش از ۲۱۱ میلیون نفر را در جهان آلوده کرده است.گرچه واکسیناسیون عمومی در بسیاری از کشور‌ها آغاز شده است، اما هنوز هم نرخ مرگ و میر ناشی از این همه گیری بالاست.

 

ساده‌ترین راهکار مقابله با این همه گیری پیشگیری است. استفاده از ماسک، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، و شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون از توصیه‌های اصلی متخصصان است. با این حال، از آنجا که افراد زیر ۱۸ سال کمتر به کرونای شدید مبتلا شده و علائم این بیماری را بروز می‌دهند، انتقال ویروس از این افراد به افراد سالم زیاد است.

 

محققان به تازگی به اطلاعات جدیدی در این رابطه دست یافته اند. دانشمندان کانادایی در مطالعات خود مشاهده کردند نوزادان و خردسالان می‌توانند ویروس کرونا را بیشتر از نوجوانان در خانه منتشر کنند. محققان می‌گویند اگر خردسالان به کووید ۱۹ مبتلا شوند آن را با سهولت بیشتری به سایر افراد خانواده منتقل می‌کند.

 

دانشمندان درباره چرایی این موضوع می‌گویند، گرچه نوجوانان بیشتر احتمال دارد که از محیط خارج ویروس کرونا را به داخل منزل منتقل کنند، اما نوزادان و خردسالان از آنجا که نیازمند توجه بیشتر به ویژه در آغوش کشیدن و نگهداری هستند در صورتی که به کووید ۱۹ مبتلا شوند سایر اعضای خانواده را به راحتی آلوده می‌کنند.

 

این یافته‌ها باعث بروز جنجال دوباره درباره بازگشایی مدارس و مهد کودک‌ها شده است. در صورتی که خردسالان در این اماکن به ویروس کرونا آلوده شوند، خطر انتقال به بزرگسالان افزایش می‌یابد. متاسفانه همه‌گیری کرونا باعث محبوس شدن کودکان در خانه، نرفتن به مدرسه و بازی نکردن با خردسالان هم سالشان شده است.

 

در این موارد توصیه عمومی این است که به خردسالان در منزل توجه بیشتری کرده و فرآیند آموزش و بازی کردن با آن‌ها را خود انجام دهید. همچنین کودکان را از تماس با افراد مشکوک به کرونا برحذر داشته و به بهداشت آن‌ها توجه کنید.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی