آمار ابتلای زائران اربعین به کرونا نگران کننده است | بیشتر جانباختگان کرونایی واکسن نزدندآمار ابتلای زائران اربعین به کرونا،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
استاندار کرمان گفت: شب گذشته تنها پرواز مستقیم عراق - کرمان بازگشت و نتیجه تست کرونای زائران اربعین نگران کننده بود زیرا تعداد قابل توجهی از مسافران با تست مثبت بازگشتند.

دکتر علی زینی وند روز شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا در استان کرمان با ابراز نگرانی از تعداد مبتلایان اولین گروه بازگشته از خاک عراق اظهارداشت: تعطیلی های اخیر و بازگشت زائران اربعین برای ما زنگ خطری برای افزایش شیوع کرونات. 

 

وی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت فهرست افرادی که در مراسم اربعین شرکت کردند را باید به علوم پزشکی ارائه دهد و از همه تست گرفته شود تصریح کرد: مدیران و کارمندانی که کربلا رفتند بدون ارائه تست منفی به محل کار برنگردند.

 

زینی وند اظهارداشت: برای سفر اربعین مجوز تعداد کمی مشخص و ویزا داده شد اما تعداد کسانی که به این سفر رفتند بسیار زیاد بود و از راه های زمینی هم رفتند. 

 

وی در ادامه با اشاره به سفر اخیر وزیر بهداشت به کرمان و ابراز رضایت وی از نحوه مدیریت بیماری در استان گفت: در زمان پیک کرونا استان های دیگر ۴۰۰ الی ۵۰۰ بستری داشتند؛ امروز که ما در نقطه افول این بیماری (در پیک پنجم) هستیم بیش از ۸۰۰ نفر بستری داریم.

 

مدیرعامل بهشت زهرا(س): بیشتر جانباختگان کرونایی واکسن نزدند

 مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (ع) تهران گفت: تجربه نشان داده آمار جانباختگان ناشی از کرونا در میان افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند بسیار کمتر از کسانی است که واکسن نزده اند.

 
سعید خال روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به آمار بالای متوفیانی کرونایی که واکسن دریافت نکرده اند، اظهارداشت: تجربه چند ماه این سازمان نشان داده کسانی که واکسن دریافت نکرده اند بیشتر در معرض مرگ قرار می‌گیرند.

 

این مسئول افزود: عاجزانه از مردم تقاضا داریم که تزریق واکسن را جدی بگیرند و در اسرع وقت نسبت به این امر اقدام کنند.

 

وی با اشاره به راه اندازی پایگاه تزریق واکسن کرونا در کنار مترو بهشت زهرا (س)، خاطرنشان کرد: سوله مدیریت بحران کرونای سازمان بهشت زهرا (س) با همکاری سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران به مرکز واکسیناسیون کرونا تبدیل شده است و همه افراد می توانند بدون ثبت نام در سامانه واکسن دریافت کنند.

 

خال اضافه کرد: مرکز واکسیناسیون کرونای بهشت زهرا (س) فقط با دریافت کارت ملی واکسن تزریق و کارت نیز صادر می کند، همچنین اتباع خارجی نیز می توانند مانند شهروندان ایرانی از خدمات این مرکز استفاده کنند.

 

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران به صورت جهادی و انقلابی اماکن زیادی را برای واکسیناسیون شهروندان تهرانی تدارک دیده است، تاکید کرد: شهروندان باید از این فرصت بدست آمده نهایت استفاده را کنند تا شاهد کاهش آمار مرگ و میر باشیم.

 

به گزارش ایرنا،   مدیرعامل سازمان بهشت‌ زهرا (س) پیشتر گفته بود که آمار جانباختگان کرونایی در پایان شهریور ماه نزدیک به ۲ رقمی شدن است و شمار جانباختگان ناشی از ویروس کرونا که تعدادشان در سازمان بهشت‌زهرا (س) تهران ثبت می‌شود در روزهای اخیر نسبت به ماه گذشته و روزهای سخت کاهش ۵۰ درصدی داشته است.

 

به گفته خال، مرداد ماه عجیب‌ترین روزهای این سازمان را به خود اختصاص داد به طوری که شمار متوفیان به بیش از ۳۹۰ نفر در روز رسید که در طول ۵۱ سال فعالیت بهشت‌زهرا (س) بی‌سابقه بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------