اخبار پزشکی


آلودگی هوا،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

آلودگی هوا و تاثیرات مخرب آن بر ارگان‌های بدن

عضو انجمن گوارش و کبد ایران درباره آلودگی هوا و تاثیرات مخرب آن روی بدن انسان توضیحاتی ارائه کرد. محمدصادق غفوری، عضو انجمن…

علت فوت برخی اعضای کادر درمان پس از واکسیناسیون چیست؟مرگ پرستاران پس از واکسن کرونا،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا درباره علت فوت برخی از اعضای کادر درمان علی‌رغم واکسیناسیون کامل توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش تسنیم، دکتر مجید مختاری عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا درباره علت فوت برخی اعضای کادر درمان علی‌رغم واکسیناسیون کامل گفت: هیچ‌یک از واکسن‌های کرونا به طور صد در صد از ابتلا و مرگ و میر به کرونا جلوگیری نمی‌کند حتی در کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز گزارش‌هایی وجود دارد مبنی بر مرگ و میر در بین افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند.

 

وی ادامه داد: از سوی دیگر آنتی‌بادی (پادتن)‌های مؤثرِ ایجاد شده توسط اکثر واکسن‌های موجود در جهان، پس از حدود سه ماه شروع به فروکش کردن می‌کنند و پس از ۶ ماه سطح آنتی‌بادی‌های تولیدشده توسط این واکسن‌ها کاهش قابل ملاحظه‌ای پیدا می‌کند بنابراین علت ابتلای کادر درمان علی‌رغم واکسیناسیون کرونا این است که این مدت از تزریق واکسن آنها گذشته و سطح پادتن‌ها کاهش یافته است.

 

عضو کمیته ملی واکسن کووید۱۹ با بیان اینکه تزریق دوز بوستر (تقویتی) به کادر درمان در دستور کار است، افزود: امروز در کمیته واکسن کرونا درباره تزریق دوز بوستر به کادر درمان با واکسن مناسب بحث شد.

 

ورود واکسن فایزر و مدرنا به کشور فعلاً امکان‌پذیر نیست

عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا در پاسخ به این سؤال که براساس اعلام سازمان غذا و دارو، واردات واکسن فایزر به عنوان دوز سوم کادر درمان در دستور کار بود، آیا این مسئله به طور کلی منتفی شده است، تصریح کرد: ورود واکسن فایزر و مدرنا به کشور فعلاً امکان‌پذیر نیست و این مسئله منتفی شده است اما با توجه به وجود سایر واکسن‌های کرونا درکشور و مطالعاتی که در داخل انجام شده، می‌توان از واکسن‌های دیگری برای دوز سوم استفاده کرد زیرا نباید معطل واکسن‌های فایزر و مدرنا بمانیم.

 

چه افرادی دوز سوم واکسن را دریافت می‌کنند؟

وی در پاسخ به این سؤال که چه افرادی باید دوز بوستر(دوز سوم/ تقویتی) واکسن کرونا را دریافت کنند، گفت: نظر ما این است که علاوه بر کادر درمان، افرادی که ریسک بالای ابتلا به کرونا را دارند مانند افراد دچار نقص ایمنی، سرطان‌های پیشرفته و بیماری‌هایی که سیستم ایمنی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند نیز دوز سوم را دریافت کنند اما باید این مسئله را در نظر گرفت که گروه‌های پرخطر برای دریافت واکسن کرونا نباید منتظر واکسن خاصی بمانند و خود و خانواده را به خطر بیندازند.

 

وی با بیان اینکه ایران کشور توانمندی در زمینه واکسیناسیون است و در عرض یک هفته توانست جمعیتی معادل کل جمعیت کشور امارات را واکسینه کند، بیان کرد: امیدواریم مطابق وعده‌های داده شده، از آبان‌ تزریق دوز بوستر واکسن کرونا را آغاز کنیم، البته اجرای آن برعهده وزارت بهداشت است و مسائل لجستیکی زیادی در امر واکسیناسیون نقش دارند که نیاز به هماهنگی‌های زیادی دارد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------