اعلام جزئیات اثربخشی واکسن اسپایکوژن/ ۱.۲ میلیون دوز آماده تحویل به وزارت بهداشتواکسن کرونا،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
محقق طرح مطالعاتی واکسن ایرانی- استرالیایی کرونا با اشاره به قابلیت استفاده از واکسن اسپایکوژن به عنوان دوز بوستر، گفت: ۱.۲ میلیون دوز از این واکسن، آماده تحویل به وزارت بهداشت است.

به گزارش تسنیم، پیام طبرسی با اشاره به صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن "اسپایکوژن" در ایران اظهار داشت: مطالعات حیوانی و فاز اول تست انسانی این واکسن در استرالیا انجام شد و سپس شرکت سیناژن با شرکت استرالیایی "وکسین" که از شرکت‌های معتبر جهان در ساخت واکسن است، قرار داد بست تا فاز دوم و سوم این واکسن در ایران انجام شود و اگر موفق بود، در ایران تولید شود.

 

نتایج اثربخشی واکسن

وی با بیان اینکه نتیجه مطالعات موفقیت‌آمیز بود، افزود: این واکسن بالای 80 درصد آنتی بادی تولید کرد و سرم افرادی که واکسن ایرانی-استرالیایی را تزریق کرده بودند در محیط آزمایشگاهی 87 درصد، ویروس آلفا (گونه انگلیسی کرونا) را خنثی کرد.

 

طبرسی با اشاره به اینکه فاز سوم روی 16 هزار و 800 داوطلب در ایران اجرا شد، گفت: به این افراد دو دوز از واکسن تزریق شد و نتایج آنالیز میانی به وزارت بهداشت ارائه شد که طبق این اطلاعات، واکسن به میران بیش از 60 درصد از موارد کرونا جلوگیری می‌کند که این اثربخشی در زمانی مشخص شد که ویروس غالب در کشور، دلتا بوده است.

 

امکان استفاده از واکسن اسپایکوژن به عنوان دوز بوستر

محقق طرح مطالعاتی واکسن ایرانی-استرالیایی کرونا با اشاره به اینکه واکسن اسپایکوژن عوارض کمی دارد و تاکنون عارضه منجر به فوت گزارش نشده است، تصریح کرد: می‌توان از این واکسن به عنوان دوز بوستر (یادآور) نیز استفاده کرد زیرا در فاز دوم زمانی که این واکسن به افراد با سابقه ابتلا به کرونا تزریق شد، سطح آنتی‌بادی افزایش یافت.

 

آمادگی تحویل 1.2 میلیون دوز به وزارت بهداشت

وی در پایان خاطرنشان کرد: حدود یک میلیون و 200 هزار دوز از این واکسن، آماده تحویل به وزارت بهداشت است.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------