جان‌باختگان بیماری کرونا در اصفهان به ۱۸ تَن افزایش یافت/توضیحات دانشگاه علوم پزشکی درباره فوتی‌های کاشاناخبار,اخبارپزشکی,کرونا
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان‌اینکه ۳۴۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این استان به‌جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند، گفت: تاکنون ۱۸ تَن از بین آنها بر اثر این بیماری جان باخته‌اند.

به گزارش انتخاب، آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان اصفهان به‌جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل دیروز دوشنبه ۳۲۳ تَن بود و با این احتساب، در یک روز حدود ۷ درصد افزایش یافته است.

 

آرش نجیمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تا بیستم اسفند از یکهزار و ۱۶۱ نمونه مشکوک گرفته شده در این استان به‌جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، جواب آزمایش ۳۴۵ نمونه در باره ابتلا به کووید ۱۹ (کرونا) مثبت و قطعی و جواب ۸۱۶ نمونه منفی بود.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان‌اینکه مبتلایان به این بیماری ۲۱۹ مرد و ۱۲۶ زن هستند، اضافه کرد: از بین آنها ۱۸ تَن فوت کردند، ۲۵ تَن پس از بهبود از بیمارستان مرخص شدند و ۳۰۲ تَن نیز بستری و تحت درمان هستند.

 

نجیمی با بیان‌اینکه در یک روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در سه شهرستان استان شامل اصفهان، شهرضا و فریدن فزونی گرفت، گفت: بیماران مبتلا به کرونا در اصفهان به ۱۹۶، شهرضا ۱۲ و فریدن به چهار تَن افزایش یافت.

 

شمار بیماران شناسایی شده در شهرستان‌های دیگر به ترتیب نجف‌آباد ۲۰، شاهین‌شهر و میمه ۱۶، نطنز ۱۳ ، اردستان ۱۳ ، مبارکه ۱۳ ، لنجان ۱۲ ، نایین ۱۱ ، گلپایگان ۱۰، خمینی‌شهر ۹، فلاورجان هشت، خوانسار چهار، سمیرم سه و چادگان ۲ تَن است.

 

وی در باره برخی آمار ارائه شده راجع به تعداد بیماران و افراد جان باخته توضیح داد: موارد مرگ و میر ناشی از عفونت حاد تنفسی در کشور فقط به‌دلیل کرونا نیست بلکه می‌تواند بیماری‌های دیگر مانند آنفلوآنزا هم باشد.

 

با وجودیکه برخی شنیده‌ها حاکی از مسمومیت تعدادی از مردم به‌دلیل مصرف یا استعمال الکل سمی و غیرسمی در اصفهان است، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، ارائه آمار در باره آن را به ساعت‌های آینده موکول کرد.

 

امروز وزارت بهداشت ، آمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان اصفهان(مجموع اصفهان و کاشان) را ۶۱۸ تَن اعلام کرد که بر این اساس، اصفهان پس از تهران، مازندران و قم در رتبه چهارم قرار دارد.

 

بر اساس آخرین آمار، اصفهان(به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل) حدود ۴ درصد از مبتلایان و ۶ درصد از کل جان‌باختگان در کشور به‌دلیل بیمای کرونا را داشته است.

 

نسبت جان‌باختگان ناشی از کرونا به تعداد کل مبتلایان به این بیماری در اصفهان(به‌جز شهرستان های کاشان و آران و بیدگل) حدود ۵ درصد است در حالی که این نسبت در کل کشور ۳.۶ درصد است.

 

بر اساس آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، نرخ رشد ابتلا به کرونا در این خطه(به‌جز شهرستان های کاشان و آران و بیدگل ) از جمعه تا امروز به ترتیب ۲۸، ۲۲، ۱۴ و ۷ درصد بود.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

توضیحات دانشگاه علوم پزشکی درباره فوتی‌های کاشان و آران و بیدگل

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان اعلام کرد: آمار کل فوتی‌های بیماری‌های تنفسی کاشان و آران و بیدگل در روزهای اخیر ۸۸ نفر است ولی فعلا ۲۱ نفر از آن‌ها آزمایش کووید ۱۹ مثبت داشته‌اند.

 

به گزارش فارس، سید علیرضا مروجی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: پیرامون آماری که فرماندار ویژه کاشان در برنامه زنده تلویزیونی در مورد فوتی‌های کاشان اعلام کرد باید گفت از ۸۸ نفر فوتی بیماری‌های تنفسی کاشان و آران و بیدگل در روزهای اخیر فعلا ۲۱ مورد تست کرونای مثبت و ۵ مورد منفی بوده و جواب مابقی تست‌ها هنوز مشخص نیست.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: از ۱۰۵۹ بیمار بستری شده در بیمارستان‌های شهید بهشتی کاشان و سیدالشهدای آران و بیدگل تا کنون تست ۲۴۰ نفر مثبت، ۱۰۶ مورد منفی و درباره بقیه هنوز جوابی داده نشده است.

 

وی میانگین سن فوتی‌های مبتلا به کرونا را ۶۸ سال اعلام کرد و افزود: ۱۲ نفر از آن‌ها بالای ۷۰ سال، کمترین سن ۳۲ و سالخورده ترین فرد ۹۴ ساله بوده است.

 

مروجی همچنان با تاکید بر اینکه در خانه ماندن بهترین نوع پیشگیری است، از مردم خواست تا با رعایت بهداشت فردی و خارج نشدن از منزل به قطع زنجیره کرونا در کشور کمک کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------