X

اخبار پزشکی


کرونا در ایران،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

۳۳۸ فوتی جدید کرونا در کشور/ ۲۴۴۱ تن دیگر بستری شدند

بنابر اعلام وزارت بهداشت، با شناسایی ۱۸هزار و ۴۰۹ بیمار جدید کووید-۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران شناسایی شده…

اولین مبتلا به کرونای انگلیسی در البرز شناسایی شد/ روستای فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در قزوین قرنطینه شداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان البرز با بیان اینکه اولین مورد ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در این استان شناسایی شد، نسبت به رعایت بیش از پیش پروتکل های بهداشتی توسط مردم و مسوولان هشدار داد.

دکتر علیرضا سلیمانی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: این بیمار کووید ۱۹ مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی چند روز پیش از شهرستان آبیک استان قزوین به بیمارستان شهرهشتگرد استان البرز انتقال داده شد که به رغم انجام اقدامات درمانی جان خود را از دست داد.

 

وی بیان داشت: نتایج آزمایشات پس از یک هفته نشان داد که این ویروس از نوع کرونای جهش یافته انگلیسی بوده  که خطری جدی برای البرز و کشور به شمار می رود.

 

سلیمانی گفت: با توجه به مشخص شدن نتایج آزمایشات، تمام اطرافیان این فرد مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی تحت بررسی پزشکی و قرنطینه ای قرار گرفتند.

 

وی افزود: به دنبال مثبت بودن تست کرونای انگلیسی این فرد ، تمام کارکنان بیمارستان های استان البرز تحت مراقبت های ویژه قرار گرفته و اقدامات لازم در این زمینه به عمل آمده است.

 

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان البرز با بیان اینکه بررسی پزشکی نوع جهش یافته انگلیسی کرونا زمانبر است، بیان داشت: برای بررسی ژنتیک ویروس باید عملیات توالی یابی انجام شود یعنی اینکه  تک تک ژن های ویروس باید در آزمایشگاه  مورد بررسی قرار گیرد.

 

سلیمانی ادامه داد: وقتی فردی به لحاظ کرونای انگلیسی  مثبت شود مورد بررسی های دیگر قرار می گیرد ضمن آنکه تشخیص این ویروس امکانات و تجهیزات پیچیده ای نیاز دارد.

 

وی تصریح کرد که بررسی آزمایشات و علل و چگونگی ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا حداقل یک هفته زمان نیاز دارد و نمونه ها در آزمایشگاه انستیتو پاستور باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

وی گفت : با مشاهده شدن نمونه ویروس کرونای انگلیسی در البرز و مناطق دیگر کشور باید افزون بر تست آزمایشگاهی، مسائل دیگری مانند مسافرت به خارج از کشور بررسی می شود.

 

کرونای انگلیسی رنگ تفریح نیست، مردم جدی بگیرند

 سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز که دارای تخصص بیماری های عفونی است با تاکید بر خودمراقبتی و رعایت شدید پروتکل های بهداشتی به مردم و مسوولان هشدار دارد که کرونای انگلیسی مانند موج های قبلی کرونا  زنگ تفریح نیست.

 

وی تاکید کرد که اگر ویروس کرونای انگلیسی شیوع پیدا کند ، بسیار شرایط سخت تر از موج های قبلی کرونا خواهد شد.

 

 سلیمانی از مردم خواست استفاده از ماسک را بیش از پیش جدی بگیرند و از حضور در مکان های پرازدحام پرهیز نمایند؛ زیرا سرعت انتقال ویروس کرونای انگلیسی به مراتب بیشتر از موج های قبلی کرونا است.

 

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش های مدافعان سلامت  و مردم طی چند ماه گذشته در کشور و استان البرز فعال قابل تقدیر است،گفت: از این پس نیز انتظار می رود تا مردم با رعایت بیش از پیش پروتکل ها از شیوع ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان البرز  و کشور پیشگیری کنند.

 

 روستای فرد مبتلا به کرونای انگلیسی قرنطینه شد/ تست کرونا از ساکنین مجتمع بیمار فوتی/ تصمیم قرنطینه کامل مجتمع در جلسه شورای تامین

فرماندار شهرستان آبیک در استان قزوین گفت: بیمار فوتی مبتلا به کرونای انگلیسی ساکن شهرستان آبیک بوده ولی از آنجایی که به روستای حسین آباد تردد داشته کل روستا تا اطلاع ثانوی قرنطینه شده است. 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

شهرام احمدپور روز جمعه 24 بهمن در گفت‌و‌گو با ایلنا، در خصوص ابتلا و فوت یک شهروند قزوینی بر اثر ویروس کرونای انگلیسی اظهار داشت: فرد ۴۸ ساله آبیکی ۱۷ بهمن در بیمارستان هشتگرد کرج بر اثر ابتلا به بیماری کرونا انگلیسی بستری و در همان بیمارستان فوت می‌کند و برای دفن به زادگاهش شهرستان آبیک منتقل می‌شود.

 

وی افزود: روز چهارشنبه بیمارستان هشتگرد به مسئولان شهرستان آبیک اعلام می‌کند که فرد فوت شده مبتلا به کرونای انگلیسی بوه است؛ پیرو این خبر جلسه شورای تامین بلافاصله در شهرستان آبیک برگزار شده و از برپایی نماز جمعه در این شهرستان جلوگیری می‌شود.

 

فرماندار شهرستان آبیک با اشاره به کنترل تردد روستای حسین آباد عنوان کرد: فرد مبتلا ساکن شهرستان آبیک بوده ولی از آنجایی که به روستای حسین آباد تردد داشته کل روستا تا اطلاع ثانوی قرنطینه شده، همچنین از ساکنین مجتمعی که وی ساکن آن بوده هم تست کرونا گرفته شده است و روز یکشنبه در خصوص قرنطینه‌ این مجتمع در شورای تامین تصمیم‌گیری می‌شود.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر اکیپ ۱۳ نفره در روستای حسین آباد آبیک مستقر است و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده تا از ساکنین این روستا تست کرونا گرفته شود. این در حالی است که تست اعضای خانواده فرد فوت شده مثبت اعلام شده و هم اکنون در قرنطینه کامل به سر می برند.

 

رئیس شورای تامین شهرستان آبیک در خصوص ورودی و خروجی روستای حسین آباد گفت: با توجه به اینکه هم از شهرستان نظرآباد استان البرز و هم از آبیک به این روستا راه دارد؛ ورودی روستا از حوزه آبیک، تحت کنترل و نظارت قرار دارد تا از ورود افراد غریبه به روستا جلوگیری شود. همچنین در این روستا نانوایی وجود ندارد و خروجی‌های روستا کاملا بسته نیست؛ ولی با خاکریز تحت کنترل و نظارت شدید قرار دارد.

 

وی ادامه داد: فرد فوتی به کرونا انگلیسی سفر به خارج از کشور هم نداشته است.

 

علیرضا سلیمانی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان البرز هم در این باره گفت: به دنبال مثبت بودن تست کرونای انگلیسی این فرد، تمام کارکنان بیمارستان‌های استان البرز تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته و اقدامات لازم در این زمینه به عمل آمده است.

 

سلیمانی  تصریح کرد که بررسی آزمایشات و علل و چگونگی ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا حداقل یک هفته زمان نیاز دارد و نمونه ها در آزمایشگاه انستیتو پاستور باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

گفتنی است، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک امروز از فوت فردی از اهالی حسین آباد آبیک خبر داد. فرد مبتلا ۱۵ بهمن به بیمارستان هشتگرد کرج مراجعه می‌کند و فردای آن روز پس از مثبت اعلام شدن کرونا، ظرف ۷۲ ساعت فوت می‌کند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------