X

احتمال بروز موج جدید کرونا/رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در تهران به ۷۶ درصد رسیدبحران کووید ۱۹,اخبار امروز,اخبار جدید
جلسه هشتاد و سوم بحران کووید ۱۹ بیمارستان سینا، با موضوع بررسی وضعیت مراجعات بیماران سرپایی و بستری، برگزار شد.

به گزارش مهر، در جلسه هشتاد و سوم بحران کووید ۱۹ بیمارستان سینا به ارائه آمار مراجعان سرپایی و بستری مبتلا در پنجاه و پنجمین هفته شیوع بیماری پرداخته شد.

 

سوریا بابایی مدیر دفتر پرستاری، بیمارستان سینا، آمار مراجعان درمانگاه تخصصی و تعداد اعمال جراحی در هفته گذشته را عنوان کرد و اذعان داشت: در هفته گذشته اتاق عمل اورژانس، بیشترین عمل را در طی سال گذشته به انجام رسانده است.

 

پویا پاینده مهر رئیس بخش اورژانس بیمارستان سینا بیان داشت: متأسفانه با بررسی آمار، نسبت به هفته گذشته افزایش ابتلاء بیماران سرپایی به کووید ۱۹ مشاهده می‌شود با توجه به این شرایط باید احتمال بروز موج بعدی را در نظر گرفت.

 

حسن بیگدلی مسئول نقلیه بیمارستان در خصوص تسهیل جابه جایی بیماران در سطح بیمارستان گفت: با توجه به گستردگی و پراکندگی بیمارستان با کمک بنیاد مستضعفان، ۲ دستگاه آمبولانس به صورت شبانه روزی در این مرکز آماده ارائه خدمات حمل و نقل بیماران در سطح بیمارستان است.

 

هادی مخبر مشاور رئیس بیمارستان سینا نیز بیان داشت: طبق نظر رئیس بیمارستان، برای ایام تعطیلات عید، ۲ برنامه ریزی در نظر گرفته شده است. اول آنکه همچون سال‌های گذشته بخش‌ها ادغام خواهند شد و در صورت احتمال بروز موج بعدی کووید، برنامه دومی پیش بینی و پایه ریزی شده که جایگزین برنامه اول خواهد شد.

 

محمد طالب پور رئیس بیمارستان سینا، با بیان اینکه آمار بیماران مبتلا به کووید خوشبختانه در بیمارستان تغییر چندانی را نشان نمی‌دهد، گفت: نیاز است تجهیزات لازم در بیمارستان مهیا و بیمارستان در صورت بروز موج مجدد از آمادگی لازم برخوردار باشد اما این به این معنا نیست که همه در بیمارستان حضور داشته باشند بلکه باید بالقوه همه آمادگی لازم را داشته و در دسترس باشند که در صورت بروز بحران به بیمارستان کمک رسانی کنند.

  

استاندار: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در تهران به ۷۶ درصد رسید

استاندار تهران ضمن اشاره به همکاری پلیس در حوزه سلامت و اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار کرد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در تهران به ۷۶ درصد رسیده که جزو استان‌های برتر شده‌ایم و این مهم محقق نمی‌شد مگر با تلاش سخت‌کوشان نیروی انتظامی که صورت گرفت.

بحران کووید ۱۹,اخبار امروز,اخبار جدید

 

انوشیروان محسنی بندپی در طرح اقتدار نوروزی گفت: در آستانه سال ۱۴۰۰ خوشحالم که محضر تلاشگرانی هستیم که پیچیده‌ترین و سخت‌ترین وظایف را عهده‌دار هستند تا شرایطی فراهم شود که برای شهروندان آرامش، امنیت و نظام و انضباط محقق شود.

 

وی افزود: از همه اقدامات و تمهیدات فرماندهی نیروی انتظامی قدردانی می‌کنم که این مجموعه را در جایگاهی قرار دادند که به گفته رهبر معظم انقلاب بسیار ارزشمند و قدرتمند در برقراری امنیت و آرامش شرایط مطلوبی را فراهم کردند.

 

وی ادامه داد: امنیت از اساسی‌ترین مولفه‌هایی است که با تامین آن ابعاد مختلف توسعه در جامعه محقق می‌شود. امروز پلیس در تنوع فعالیت‌های خود عملکرد ارزشمندی دارد و این تمهیدات در تهران بزرگ با ویژگی‌های خاصی همراه است. تهرانی با ۱۲ میلیون نفر جمعیت که هر جرم و جنایتی پایلوت آن در تهران مشاهده می‌شود؛ در چنین شرایطی ایجاد نظام و آرامش نسبت به سایر نقاط سخت‌تر است.

 

استاندار تهران با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در تهران بزرگ گفت: پلیس با بهره‌گیری از توان و ظرفیت امروز شرایط خوبی را فراهم کرده به شکلی که شاهد افزایش هشت درصدی در کشفیات هستیم و ظرف سه سال مدیریت سردار رحیمی در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از سال ۹۶ با ۲۹ درصد وقوع جرم در تهران در سهم کشوری امسال به ۲۰.۵ درصد کاهش پیدا کرده که نشان از بهره‌گیری همه ظرفیت‌ها در حوزه مقابله با جرم و جنایت است.

 

وی تاکید کرد: پلیس در حوزه سلامت در کنار کادر درمان قرار گرفت و در اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نقش موثری را ایفا کرد. امروز رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در تهران به ۷۶ درصد رسیده که جزو استان‌های برتر شده‌ایم و این مهم محقق نمی‌شد مگر با تلاش سخت‌کوشان نیروی انتظامی که صورت گرفت.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی