X

شناسایی گونه هندی ویروس جهش یافته کرونا در بلژیک/ مرگ ۹۰۰ نفر بر اثر کرونا در یک روز در آمریکاکرونا,اخبار امروز,اخبار جدید
مقامات بهداشتی بروکسل از شناسایی نوع هندی ویروس جهش یافته کرونا در ۲۰ دانشجوی هندی که اواسط ماه جاری میلادی وارد بلژیک شد، خبر داده اند. بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، این نوع ویروس کرونا به دلیل «جهش مضاعف» آن به مراتب از دیگر گونه ها مسری تر است.

به گزارش ایرنا نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات بهداشتی بروکسل از شناسایی نوع هندی ویروس جهش یافته کرونا برای نخستین بار در میان گروهی از دانشجویان که از هند برای گذراندن دوره آموزشی در رشته پرستاری وارد بلژیک شده اند، خبر دادند.

 

امانوئل اندره، استاد دانشگاه لوون اعلام کرد: این دانشجویان هندی که از طریق فرودگاه شارل دوگل پاریس در اواسط ماه جاری میلادی وارد خاک اروپا شده اند، در حال حاضر در قرنطینه به سر می برند.

 

روزنامه فرانسوی اوئست فرانس افزود: دولت انگلستان پس از ثبت ۱۰۳ مورد از نوع هندی ویروس جهش یافته کرونا، پروازهای مسافربری از مبدأ هند را محدود کرد؛ فرانسه نیز اعلام کرد که مسافران از مبدأ هند در بدو ورود به خاک این کشور باید دوره قرنطینه اجباری را سپری کنند.

 

به نوشته لوموند،  دولت کانادا با افزایش موارد مبتلا به کووید-۱۹ در میان مسافران از مبدأ هند و پاکستان، پروازهای ورودی از این دو کشور را به مدت ۳۰ روز ممنوع کرد.

 

سازمان جهانی بهداشت پیش تر اعلام کرده بود که نوع هندی ویروس کرونا به دلیل «جهش مضاعف» قدرت سرایت بیشتری نسبت به دیگر گونه ها دارد.

 

اوئست فرانس افزود: در بلژیک  در حال حاضر ۸۵ درصد از موارد ابتلا به کووید-۱۹ از نوع انگلیسی و کمتر از ده درصد از این موارد از نوع برزیلی و آفریقای جنوبی ویروس جهش یافته کرونا ثبت شده است.

 

از آغاز بحران شیوع کرونا تاکنون در بلژیک بیش از ۹۴۶ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده اند که در این میان نزدیک به ۲۴ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.  

 

تلفات ۹۰۰ نفری کرونا در آمریکا؛ هند دوباره رکورد جهانی ابتلای روزانه را جابجا کرد

 همزمان با جان‌باختن نهصد نفر بر اثر بیماری کرونا در آمریکا، بیش از ۳۳۰ هزار مبتلای جدید نیز در هند شناسایی شد که برای دومین روز پیاپی رکورد جهانی است.

 

کرونا,اخبار امروز,اخبار جدید

 

به گزارش فارس، شمار کل مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در ایالات متحده، علی‌رغم واکسیناسیون گسترده و طرح‌های دولت جدید این کشور برای مهار این همه‌گیری، همچنان در حال افزایش است.

 

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۶۷,۰۷۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

 

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز  ۸۹۶ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

 

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در آمریکا به ۳۲,۶۶۹,۱۲۱ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۵۸۴,۲۲۶  تن افزایش یافت.

 

بیماران آمریکایی، ۲۲.۴۹ درصد آمار کل مبتلایان جهانی به این ویروس را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر ۹,۹۶۲ بیمار در آمریکا در وضعیت وخیم به سر می‌برند.

 

این در حالی است که طبق گزارش شبکه «سی‌اِن‌اِن»، تعداد فوتی‌های سالانه آمریکا بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) از رقم دویست‌وپنجاه هزار نفر کمتر است.

 

کرونا,اخبار امروز,اخبار جدید

در هند نیز شمار مبتلایان روزانه به ویروس کووید۱۹، همچنان در حال ثبت رکوردهای جدیدی است و برای دومین روز پیاپی بیشترین ابتلای روزانه جهانی در این کشور ثبت شد.

 

وزارت بهداشت هند بامداد امروز اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۳۳۲,۵۰۳ مبتلای جدید به ویروس کرونا را ثبت کرده که بیشترین میزان از زمان آغاز همه‌گیری در این کشور است.

 

بر اساس این آمار، طی یک روز گذشته همچنین ۲,۲۵۶ هندی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

 

با احتساب آمار بیست‌وچهار ساعت گذشته، رقم کلی مبتلایان به ویروس کرونا در هند به ۱۶,۲۵۷,۳۰۹ نفر و تعداد جان‌باختگان آن نیز ۱۸۶,۹۲۸  تن رسید.

 

بیماران هندی بعد از آمریکا، ۱۱.۱۹ درصد آمار کل مبتلایان جهانی به این ویروس را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر ۸,۹۴۴ مبتلا در این کشور در وضعیت وخیم به سر می‌برند.

 

این در حالی است که پیش از این، رکورد بیشترین میزان ابتلای روزانه به ویروس کووید۱۹ در جهان، با ۳۰۷،۵۸۱ نفر در آمریکا ثبت شده بود.

کرونا,اخبار امروز,اخبار جدید

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------