اخبار پزشکی

رنگ‌بندی کرونایی,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کشور از لحاظ همه گیری کووید ۱۹ را اعلام کرد. به…

آقای وزیر بهداشت! وجدانتان آنقدر آسوده است که بجای کاهش تعداد قربانیان کرونا بدنبال این هستید که واکسن را کدام دولت وارد کرده؟ وزیر بهداشت,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

روزنامه اعتماد خطاب به وزیر بهداشت نوشت:فعلا بحث بر سر این نیست که کی واکسن سفارش داد، کی خرید، کی وارد کرد، کی پولش را پرداخت، کی تزریق کرد. هر چند که شما و دولت‌تان قبلا می‌گفتید همه 150میلیون واکسن وارداتی کار شماست و حالا پذیرفته‌اید 26میلیونش را دولت قبل سفارش داده.

 

احتمالا بقیه‌اش را هم کم‌کم به خاطر خواهید آورد. اما اصل قضیه این نیست.

 

کرونا جان بسیاری از عزیزان مردم را گرفت. وزیر پیشین با وجود جانفشانی‌های بیکران کادر درمان، می‌خواست با شعار و کارهای نمایشی همه‌ چیز را حل کند که نشد و قربانیان به تدریج زیاد شدند و حتی به 700 نفر در بعضی روزها رسید.

 

اما الان حدود یک‌سال است که شما وزیرید و خودتان می‌گویید حدود 160 میلیون دز واکسن تزریق کرده‌اید. فکر نمی‌کنید روزی 80-70 قربانی کرونا آن هم با این همه تزریق واکسن، عدد بسیار وحشتناکی است؟ وقتی بدون واکسن (در سال گذشته) روزی صدها نفر کشته می‌شدند، الان عدد ده‌ها نفر، بدن شما را نمی‌لرزاند؟ فکر نمی‌کنید این 70 از آن 700 کمتر نیست؟

 

طبق آمارهای خودتان هنوز 14میلیون ایرانی هیچ واکسنی تزریق نکرده‌اند و قاعدتا همین‌ها ناقلان کرونا هستند و علاوه بر اینکه خود را به خطر می‌اندازند سلامت دیگران را هم تهدید می‌کنند. تا حالا از خودتان پرسیده‌اید برای مقابله با 14میلیون ناقل سیار کرونا چه کرده‌اید؟ یا هنوز ترجیح می‌دهید در بازی تبلیغاتی باقی بمانید و دنبال این باشید که اثبات کنید کل واکسن‌ها توسط دولت سیزدهم خریداری شده؟!

 

تزریق همین 160 میلیون دز واکسن که توسط سپاه و ارتش و بسیج و جهاد و وزارت بهداشت صورت گرفته اقدامی بس ارزشمند است که شاید در هیچ جای جهان سابقه نداشته باشد، هر چند که هیچ کشوری، به اندازه ما انسان‌های ایثارگر ندارد.

 

خدا را شکر که شما که از مخالفان سرسخت واردات واکسن بودید، به تزریق آنها افتخار می‌کنید اما آیا نمی‌خواهید یا نمی‌توانید برای آن 14میلیون نفر فکری بکنید؟ آیا در برابر مردمی که دهها نفرشان روزانه دارند قربانی می‌شوند، احساس مسوولیت نمی‌کنید؟ وجدان‌تان آسوده است؟

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------