اخبار پزشکی

تاثیر منفی آلودگی هوا بر جنین،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

تاثیر منفی آلودگی هوا بر اندام‌های در حال رشد جنین

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: آلودگی هوا می‌تواند سلامت جنین را به خطر انداخته و به اندام‌های در حال رشد آسیب برساند. به گزارش…

محققان گروه خونی کلیه پیوندی را تغییر دادندگروه خونی,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
محققان به طور موفقیت آمیز گروه خونی ۳ اهدا کننده کلیه را تغییر داده اند. این دستاورد ذخیره کلیه های موجود برای پیوند عضو را به خصوص در گروه های اقلیت قومی افزایش می دهد.

به گزارش مهر به نقل از پرس اسوسیشن، این امر تاثیر مهمی بر بیمارانی خواهد داشت که در انتظار دریافت پیوند عضو هستند.

 

به طور کلی کلیه فردی با گروه خونی A را نمی توان در بدن فردی با گروه خوبی B یا بالعکس پیوند زد اما تغییر گروه خونی عضو اهدایی به «O» سبب می شود تا پیوندهای بیشتری برای افراد بدون توجه به گروه خونی آنها انجام داد.

 

در همین راستا محققان دانشگاه کمبریج توانستند از یک دستگاه پرفیوژن نورموترمیک (دستگاهی که به کلیه انسان متصل می شود تا خون حاوی اکسیژن را از طریق این عضو منتقل کند تا درآینده از آن بهتر استفاده شود) خون حاوی نوعی آنزیم را در کلیه فرد اهدا کننده به جریان بیندازند.

 

این آنزیم نشانگرهای گروه خونی را پاک می کند که در رگ های کلیه جریان می یابند و به این ترتیب گروه خونی عضو پیوندی به «O» تبدیل می شود.

 

سرنا مک میلان دانشجوی دکتری در دانشگاه کمبریج می گوید: هنگامیکه آنزیم را به بخشی از بافت کلیه انسان تزریق کردیم و به سرعت شاهد آن بودیم که آنتی ژن ها از بین رفتند، امیدوار شدیم. پس از آن متوجه شدیم این فرایند قابلیت اجرایی دارد و ما فقط باید گستره پروژه را ارتقا دهیم تا آنزیم به کل کلیه های انسانی انتقال یابد.

 

او در ادامه افزود: با دریافت کلیه های فردی با گروه خونی B و پمپاژ کردن آنزیم مذکور در عضو بدن با استفاده از دستگاه پرفیوژن نورموترمیک، طی چند ساعت یک کلیه با گروه خونی B به گروه «O» تبدیل شد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------