اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا

هشدار: 20 درصد مبتلایان به کرونا هیچ علائمی ندارند

مطالعات نشان می‌دهد، ناقلین خاموش کووید 19، تقریباً 20 درصد از افراد مبتلا به عفونت را تشکیل می‌دهند و به همان اندازه احتمال…


هر 5 دقیقه یک حادثه مغزی در تهراناخبارپزشکی,خبرهای پزشکی,سیدحسن هاشمی

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم رسیدن به زمان استاندارد برای حضور اورژانس بر بالین بیماران و در صحنه حوادث گفت: هدف‌گذاری که انجام دادیم این است که بتوانیم زمان حضور را به ۱۲ دقیقه کاهش دهیم و رسیدن به این هدف باعث کاهش مرگ و میر، معلولیت‌ها و در نهایت هزینه‌های ناشی از حوادث در آینده می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح ۲۰۰ دستگاه موتورآمبولانس برای شهر تهران با بیان اینکه امیدوارم این طرح‌ها منجر به رضایت خاطر مردم شود، گفت: اورژانس یکی از نیازهای مردم است و اگر بتوانیم در این حوزه عملکرد خوبی داشته باشیم، باعث آرامش مردم می‌شویم و در غیراینصورت منجر به نگرانی مردم خواهد شد.

 

وی خطاب به تکنسین‌های اورژانس گفت: شما فرشته‌های نجات و سفیدپوشانی هستید که در زمانی که انسان مستاصل است و هیچ چاره‌ای ندارد، به مردم کمک می‌کنید.

 

وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت رسیدن اورژانس بر سر صحنه و بر بالین بیمار در زمان مناسب، گفت: ما نباید اجازه دهیم تا زمان طلایی از دست برود. به عنوان مثال در حوادث مغزی حداکثر ۳ ساعت زمان داریم تا بیمار را نجات دهیم اما بعد از آن با فرد معلولی مواجه می‌شویم که هزینه‌ها و گرفتاری‌های دیگری را به دنبال دارد. در بیماران قلبی و عروقی نیز حداکثر زمان مناسب در یک ساعت اول است. بنابراین حضور به موقع در اورژانس بسیار مهم است.

 

هاشمی با اشاره به وجود مشکلات ترافیکی در کلانشهرهایی مانند تهران ادامه داد: این معضل مردم را کلافه کرده و در عین حال باعث می‌شود که نتوانیم در زمان استاندارد به تقاضاهای موجود پاسخ دهیم. روزانه ۸۰۰۰ تماس با اورژانس در تهران برای مجموعه‌ای که علاقه‌ دارند در ۱۲ دقیقه در سرصحنه حادثه حاضر شوند و به مردم ارائه خدمت کنند، میسر نیست، هرچند که در حال حاضر شرایط‌مان از نظر زمانی نسبت به گذشته بهتر است، اما هنوز به نقطه ایده آل نرسیده‌ایم.

 

وی با بیان اینکه موتورآمبولانس‌ها به مثابه یک بیمارستان کوچک تلقی می‌شوند، گفت: از طریق موتورآمبولانس‌ها می‌توان خدمات اولیه و ثانویه را به بیمار ارائه کرد؛ چراکه آنها مجهر به دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند مستقیم به متخصصان متصل شوند و خدمات بسیار مهمی را برای بیمار در آن زمان ارائه دهند.

 

وزیر بهداشت با بیان اینکه در شهری مانند تهران که در هر ۵ دقیقه یک حادثه مغزی و در هر ساعت چندین حادثه قلبی رخ می‌دهد، مجهز بودن این موتورآمبولانس‌ها بسیار ارزشمند و کمک کننده است، گفت: براین اساس امیدوارم بتوانیم با استفاده از این موتورآمبولانس‌ها زمان حضورمان را به حداقل برسانیم. هدف‌گذاری ما این است که زمان حضور بر بالین بیمار را به ۱۲ دقیقه کاهش دهیم و در این صورت در آینده شاهد کاهش مرگ و میر، معلولیت و هزینه‌های ناشی از آن خواهیم بود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------