تقویت سیستم ایمنی سالمندان با کشف یک ویروس اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سیستم ایمنی
محققان دانشگاه آریزونای آمریکا موفق به کشف ویروسی شده  اند که قادر به تقویت سیستم ایمنی در افراد سالمند است. این دستاورد می تواند درمان بیماری های ناشی از ضعف سیستم ایمنی را متحول کند. 

به گزارش  ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، سیستم ایمنی به مرور زمان و با افزایش سن ضعیف می شود و در مقایسه با جوانی نمی تواند با عوامل بیماری زا مقابله کند. مطالعات جدید نشان می دهد یک ویروس به نام سیتومگالوویروس (CMV) که با ویروس «هرپس» مرتبط است می تواند منجر به تقویت سیستم ایمنی شود.

 

این مطالعه نشان می دهد ظرفیت و توانایی سیستم ایمنی در سالمندی بیشتر از چیزی است که تا امروز تصور می شد. در واقع سیستم ایمنی می تواند در پاسخ به CMV، توانایی فوق العاده ای از خود نشان دهد و مانند دوران جوانی در مقابل بیماری ها مقاومت کند.

 

ویروس CMV در دوران جوانی در سیستم ایمنی وجود دارد و تا پیری نیز در بدن باقی می ماند، ولی غیر فعال می شود. وجود این ویروس در پیری با علایمی مانند تب، لرز، عرق، کاهش اشتها، بزرگ شدن غدد لنفاوی، گلودرد و سردرد همراه است. در واقع سیستم ایمنی همیشه با این ویروس درگیر است.

 

مطالعات حیوانی نشان می دهد موش های سالمندی که به این ویروس آلوده می شوند، بدن مقاوم تری دارند.

 

این مطالعه می تواند در درمان بیماری های مختلف موثر باشد.

 

نتایج این مطالعه در نشریه Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شده است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------