قرص برنج جان ۸۵ نفر را طی ۶ ماه در پایتخت گرفت اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,
اداره کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: ۸۵ مورد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج در ۶ ماه نخست سال‌جاری به مراکز پزشکی قانونی تهران ارجاع شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش یافته است. 

به گزارش ایلنا، اداره کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: درشش ماه نخست امسال ۸۵ نفر در اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال فبل که تعداد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج ۶۸نفر اعلام شده بودبیست وپنج درصد افزایش یافته است.

 

بنابر این گزارش از کل فوت شدگان ناشی از مسمومیت با قرص برنج در ۶ماه ،۴۹ نفر مرد و ۳۶ نفر زن بوده اند و در شهریورماه امسال ۱۶ مورد فوتی براثرمسمومیت با قرص برنج به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است.

 

آلومینیوم فسفاد که از آن برای ضد عفونی کردن و جلوگیری از آفت زدگی غلاتی چون برنج مورد استفاده قرار میگیرد،به نام های تجاری مختلفی همچون کوئیک فوس (Quickphos) و سلفوس (Celphos) وجود دارد که در ایران به نام قرص برنج مشهور است.

 

این قرص ظرف مدت ۳ تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال کرده و فرد در اثر مرگی دردناک جان می دهد. در صورتیکه فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آنرا استشمام کند دچار مسمومست خواهد شد که اگر سم از بدن وی خارج نشود موجب مرگ وی خواهد شد.

 

دلایل اصلی مسمومیت با قرص برنج شامل مصرف اشتباه قرص موجود در برنج، مصرف قرص های قلابی توهم زا که دارای ترکیبات قرص برنج و یا خود قرص برنج هستند و مصرف جهت خودکشی است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------