اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,غذای  خانگی

محققان: غذای «خانگی» بخورید

طبق گفته محققان افرادی که به طور مرتب در خانه وعده‌های غذایی می‌پزند، احتمالا رژیم غذایی با کیفیت‌تری دارند. به گزارش فارس…


سالانه ۱۵ تا ۲۵ هزار بستری بر اثر مسمومیت دارویی در ایران اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,مسمومیت دارویی
رئیس مرکز تحقیقات مسمومین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سالانه ۱۵ تا ۲۵ هزار بستری بر اثر مسمومیت دارویی در کشور گزارش می شود. 

به گزارش مهر، هاله طالایی صبح یکشنبه در نشست خبری دومین کنگره بین المللی داروسازی نوین که قرار است از ۱۷تا ۱۹ بهمن ۹۷ در مرکز همایش های رازی برگزار شود، اظهارداشت: بیماران ناشی از مسمومیت های دارویی اغلب در آی سی یو ها و بخش مسمومین تحت مراقبت قرار می گیرند که آمارها حاکی از این است که سالانه ۱۵ تا ۲۵ هزار بستری بر اثر مسمومیت دارویی در کشور داریم.

 

به گفته وی، روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ مورد مراجعه به مراکز درمانی کشور بر اثر مسمومیت دارویی صورت می گیرد.

 

طالایی در خصوص بیشترین موارد مسمومیت دارویی در کشور اظهارداشت: قرص برنج و متادون از جمله موارد مسمومیت دارویی است.

 

وی با اعلام اینکه بیشترین گروه سنی مسمومیت های دارویی بین ۲۰ تا ۴۰ سال است، گفت: البته مواردی از مسمومیت های دارویی در اطفال را هم داریم.

 

طالایی با انتقاد از فروش متادون در عطاری ها افزود: عرضه قرص برنج که به راحتی در دسترس مردم قرار می گیرد، از دیگر مشکلاتی است که منجر به بروز مسمومیت دارویی می شود.

 

به گفته وی، وجود داروهایی با ناخالصی که از طریق عطاری ها در دسترس مردم قرار می گیرد، از دیگر علل مسمومیت دارویی در کشور است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------