اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,پیوندی

استعفای پیوندی پذیرفته شد

جلسه شورای عالی هلال احمر با استعفای پیوندی موافقت شد. به گزارش ایلنا، ساعاتی پیش نخستین جلسه شورای عالی هلال احمر پس از…


تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های انسولین‌ساز؛ درمانی برای دیابت اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, سلول‌های بنیادی
محققان برای درمان دیابت نوع یک، سلول‌های بنیادی را به سلول‌های بتا تبدیل کردند تا به میزان کافی انسولین تولید شود. 

به گزارش فارس، هورمون‌های انسولین وظیفه کنترل قند خون بدن را دارند و عدم توانایی بدن در تولید این هورمون منجر به بیماری دیابت می‌شود.

 

براساس گزارش «نیواطلس»، محققان در تحقیقات بسیاری دریافتند که وجود نقصی در سلول‌های «بتا» در پانکراس باعث می‌شود تا این سلول‌ها در تولید انسولین دچار مشکل شوند، از طرفی دانشمندان با انجام آزمایشاتی، راه‌های زیادی را برای بازگرداندن عملکرد سلول بتا انجام دادند.

 

در حال حاضر محققان علوم پزشکی، تکنولوژی جدیدی را معرفی کردند که طبق آن سلول‌های بنیادی به سلول‌های بتا تبدیل می‌شود.

 

طبق این گزارش، این تیم تحقیقاتی از فرایند طبیعی سلول‌های بتا در خوشه‌های جزایر لانگرهانس در پانکراس الهام گرفت و این فرایند را بازسازی کرد، به گونه‌ای که آنها سلول‌های بتا را در خوشه‌های لانگرهانس قرار داده و به موش‌ها تزریق کردند. سپس محققان مشاهده کردند که سلول‌های تزریق شده بعد از گذشت چند روز بالغ شده و در پاسخ به سطوح گلوکز شروع به تولید انسولین کردند.

 

گفتنی است؛ پیش از این بیماران مبتلا به دیابت نوع یک با تزریق انسولین، سطوح قند خون خود را تنظیم می‌کردند که این کاری دشوار و ناخوشایند است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------