اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,آلودگی هوا

این یک هشدار جدی است: در هوای آلوده از منزل بیرون نروید

یک عضو هیئت علمی گروه داخلی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به شهروندان و به خصوص افرادی که در معرض خطر هستند، افرادی که سابقه…


پیش بینی بیماری های قلبی با بررسی رسوب کلسیم در رگ ها اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,بیماری های قلبی
بیماری های قلبی و عروقی یکی از اصلی ترین عوامل مرگ در سراسر جهان است و همین مساله موجب شده دانشمندان از فناوری اطلاعات برای پیش بینی این بیماری بهره بگیرند. پیش بینی بیماری های قلبی با بررسی رسوب کلسیم در رگ ها

به گزارش فارس به نقل از ونچربیت،بیماری های قلبی و عروقی یکی از اصلی ترین عوامل مرگ در سراسر جهان است و همین مساله موجب شده دانشمندان از فناوری اطلاعات برای پیش بینی این بیماری بهره بگیرند.

 

 همه ساله بیش از 17.9 میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی جان خود را از دست می دهند و پیش بینی ناپذیر بودن این بیماری مقابله با آن را بسیار دشوار کرده است.

 

اما با استفاده از هوش مصنوعی می توان برای پیش بینی و شناسایی سریع بیماری های قلبی و عروقی اقدام کرد. یکی از شاخص هایی که نشان دهنده افزایش احتمال ابتلا به چنین بیماری هایی است میزان کلسیم رسوب کرده در شریان های اصلی بدن است. رسوب کلسیم در رگ های بدن جریان خون را محدود می کند.

 

مشکل آن است که اندازه گیری میزان رسوب کلسیم در رگ های بدن مستلزم حضور متخصصان بسیار باتجربه و استفاده از دستگاه های اسکن پرتونگاری رایانه ای است که بتوانند علائم و نشانه های این پدیده را شناسایی کنند.

 

یک سیستم هوش مصنوعی تازه که در امریکا ابداع شده قادر به برآورد میزان رسوب کلسیم در رگ های بدن بدون نیاز به دخالت انسان است. این سیستم صدها برابر سریع تر از متخصصان پزشکی عمل می کند و از دقت بالاتری نیز برخوردار است. این سیستم ابتدا تصاویر تهیه شده از بخش های مختلف بدن را تجزیه و تحلیل می کند و سپس داده های سی تی اسکن را بررسی می کند و در نهایت محاسبات نهایی خود را انجام می دهد.

 

کل محاسبات این سیستم تنها 0.3 ثانیه طول می کشد و محققان درصدد طراحی یک اپلیکیشن برای نمایش اطلاعات نهایی دریافتی آن به صورت بصری هستند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------