اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,نانوذرات حسگر

استفاده از نانوذرات حسگر برای تشخیص بیماری‌ها

محققان بیمارستان Brigham and Women با استفاده از یک پدیده منحصر به فرد توانستند آزمون دقیقی را برای تشخیص زودهنگام انواع…


بیماری لوپوس موجب عدم توازن در باکتری های روده می شود اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,بیماری لوپوس
طبق نتایج یک مطالعه جدید، بیماری لوپوس با ترکیب غیرعادی باکتری ها در روده مرتبط است.

به گزارش مهر، مشخصه بیماری لوپوس، حمله به مفاصل، پوست و کلیه ها از طریق سیستم ایمنی بدن است. این بیمای در زنان نسبت به مردان شیوع بیشتری دارد.

 

محققان این مطالعه عنوان می کنند آزمایش آنها اولین مدرک مشروح در مورد رابطه بین عدم تعادل باکتریایی در روده و بیماری لوپوس است.

 

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک در این مطالعه دریافتند ۶۱ زن مبتلا به لوپوس در مقایسه با ۱۷ زن فاقد این بیماری، حدودا ۵ برابر بیشتر دارای باکتری روده موسوم به Ruminococcus gnavus بودند.

 

نتایج نشان داد در زمان عود بیماری که می تواند شامل خارش پوست، درد مفاصل و حتی نارسایی حاد کلیه نیازمند به دیالیز باشد، رشد باکتری Ruminococcus gnavus در روده افزایش می یابد. حتی در شرکت کنندگان مبتلا به مشکلات کلیوی، میزان Ruminococcus gnavus به مراتب افزایش بیشتری می یابد.

 

«گرگ سیلورمن»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مطالعه ما قویاً نشان می دهد که در برخی بیماران، عدم توازن باکتری های روده تحریک کننده لوپوس و عود این بیماری است. از اینرو محیط داخلی روده نقش بسیار مهمی در عود این بیماری دارد.»

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------