اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

ماجرای بیهوشی غیرمعمول چند بیمار در بیمارستان قلب تهران

رییس بیمارستان قلب تهران درباره چهار بیماری که از 25 اردیبهشت مورد عمل جراحی قلب باز قرار گرفته و هنوز به‌ هوش نیامده‌اند،…


"زولبیا و بامیه" زرد و شفاف بخرید اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,زولبیا و بامیه
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه از مردم خواست تا از خرید زولبیا و بامیه‌های رنگی خودداری کرده و تنها زولبیا و بامیه زرد رنگ و شفاف خریداری کنند. 

بهمن خدادادیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به رونق بازار خرید زولبیا و بامیه و حلیم در ماه مبارک رمضان گفت: در همین راستا بازرسی از صنوف قنادی‌ها و کبابی‌ها در این ماه تشدید می‌شود.

 

وی با تاکید بر خرید زولبیا و بامیه از قنادی‌های معتبر گفت: زولبیا دستفروشان به هیچ عنوان مورد تأیید نیست و از افراد می‌خواهیم جهت حفظ سلامت خود حتماً زولبیا و بامیه را از قنادی‌های معتبر خریداری کنند.

 

این کارشناس بهداشت تصریح کرد: در خرید زولبیا و بامیه هم باید دقت کرد که رنگ آنها زرد شفاف باشد و در خصوص بامیه اگر رنگ قهوه‌ای دارد این رنگ باید قهوه‌ای روشن باشد.

 

وی افزود: زولبیا و بامیه بعد از یک روز سفت شده و اصطلاحاً مانده است و افراد باید دقت داشته باشند که زولبیا ترد و بامیه نرم باشد.

 

خدادادیان در خصوص خرید زولبیا و بامیه‌های رنگی هم هشدار داد وافزود: برخی قنادی‌ها عنوان می‌کنند با استفاده از آبمیوه‌های طبیعی اقدام به تهیه زولبیا و بامیه رنگی می‌کنند، اما از آنجا که امکان استفاده از رنگ‌های شیمیایی در تهیه این خوراکی‌ها محتمل است در نتیجه عرضه هر نوع زولبیا و بامیه رنگی ممنوع است و از مردم می‌خواهیم از خرید این اقلام خودداری کنند.

 

وی در خصوص جعبه زولبیا و بامیه هم یادآور شد: جعبه عرضه این اقلام هم باید آرم سیب سلامت داشته و بهداشتی باشد.

 

کارشناس مسئول بهداشت محیط شهرستان کرمانشاه همچنین با اشاره به تداخل صنوف در ایام ماه مبارک رمضان در بحث عرضه آش و حلیم، گفت: بعضاً شاهد هستیم حتی کارواش‌ها اقدام هم اقدام به عرضه آش و حلیم می‌کنند و در همین راستا از مردم می‌خواهیم حتماً آش و حلیم را از کبابی‌های مجاز تهیه کنند.

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------