بازی رایانه ای ضددیابت هم تولید شد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,بازی رایانه ای
به تازگی یک بازی رایانه ای ضددیابت هم تولید شده که به مغز افراد می آموزد تا کمتر شکر مصرف کنند و بدین شکل سلامتی خود را حفظ کنند. 

به گزارش فارس به نقل از آسین ایج،  به تازگی یک بازی رایانه ای ضد دیابت هم تولید شده که به مغز افراد می آموزد تا کمتر شکر مصرف کنند و بدین شکل سلامتی خود را حفظ کنند.

 

محققان برای اولین بار بازی رایانه ای را طراحی کرده اند که بخش هایی از مغز را هدف قرار می دهد که به پالس های تحریک کننده نیاز به شکر را منتشر می کنند. با از کار افتادن این بخش های مغز و عدم انتشار پالس توسط آنها مغز از شکر احساس بی نیازی می کند.

 

پژوهشگران امیدوارند در آینده با طراحی بازی های مشابه بتوانند مغز را به گونه ای دستکاری کنند که بتواند از برخی عادات ناپسند دیگر مانند لذت بردن از کشیدن سیگار یا پرخوری نیز دست بردارد.

 

بازی یادشده با موفقیت بر روی 109 داوطلب که همگی اضافه وزن داشته و علاقه زیادی به خوردن انواع شیرینی و شکر داشتند آزمایش شده و نتیجه آن امیدبخش بوده است.

 

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,بازی رایانه ای

 

 این بازی که در دانشگاه درکسل آمریکا طراحی شده فعلا در مرحله آزمایشی است و البته واکنش زنان به آن در مجموع بهتر از مردان بوده است.

 

در فرایند بازی مذکور ابتدا مواد شیرین مورد علاقه هر فرد شناسایی می شود و سپس فرایند بازی به گونه ای پیش می رود که کاربر مجبور شود در برابر وسوسه خوردن این شیرینی ها مقاومت کند تا به موفقیت برسد. روند بازی و دشواری آن نیز در هر مرحله بیشتر می شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------