اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,کرونا در امارات

کرونا به امارات متحده عربی هم رسید

وزارت بهداشت امارات امروز از شناسایی اولین مورد از ابتلاء به ویروس کرونا در این کشور خبر داد. به گزارش مهر به نقل از النشره،…


پیشرفتی در رشد طبیعی استخوان‌های از دست رفته اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,رشد طبیعی استخوان‌
محققان به تازگی موفق به رشد طبیعی استخوان‌های از دست رفته در گوسفندان شدند. 

به گزارش فارس، هنگامی که فردی در اثر جراحت یا بیماری بخشی از استخوان فک خود را از دست می‌دهد، پزشکان برای درمان، بخشی از استخوان پای بیمار را برداشته و در فک او پیوند می‌دهند.

 

اکنون محققان موفق به رشد استخوان و پیوند آن در گوسفندان شدند.

 

براساس گزارش «نیواطلس»، محققان دانشگاه رایس در تگزاس به سرپرستی «آنتونیو مایکوس» در ابتدا، بخش‌هایی از استخوان فک 6 گوسفند را برداشتند و با استفاده از چاپ سه بعدی مدل‌هایی از این استخوان‌ها را ساختند.

 

سپس با کمک راکتورهای شیمیایی (شبیه‌سازی واکنش‌های زیستی)، این مدل‌ها را با سرامیک‌های بیولوژیکی یا استخوان‌های خرد شده پر کردند و آن را به دنده‌های گوسفند پیوند زدند. در این پیوند لایه‌ای از « پریوستئوم» نیز بر روی این مدل‌ها کشیده شد. پریوستئوم لایه‌ای مانند پارچه است که روی استخوان‌های بدن قرار دارد.

 

در نهایت، محققان پس از 9 هفته مشاهده کردند که سلول‌های استخوان دنده به سمت سرامیک‌ها و استخوان‌های خرد شده حرکت کردند و به تدریج  جایگزین این مواد شدند تا زمانی که استخوان‌ها به طور کامل دارای سلول‌های زنده شدند.

 

طبق این گزارش، سپس محققان این بیوراکتورها را از استخوان دنده جدا کرده و به بخش‌های خالی از فک پیوند دادند و پس از 12 هفته مشاهده کردند که بافتی در مجاور استخوان‌های پیوند شده به وجود آمده و همچنین بافت نرمی پیرامون محل جراحت را پوشانده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------