اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,رگ‌های خونی در زنان

رگ‌های خونی در زنان زودتر پیر می‌شوند یا مردان؟

رگهای خونی در زنان زودتر پیر می‌شوند و موجب بروز بیماری‌های قلبی زودرس می‌شوند. در گزارشی که به تازگی منتشر شد، نشان داد که…


نقش مهم حشرات در انتقال باکتری های مرگبار به بیمارستان ها اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,حشرات
نتایج یک بررسی بر روی بیست هزار حشره که در اطراف بیمارستان های انگلیس شکار شده اند، نشان دهنده نقش مخرب این حشرات در انتقال باکتری های مقاوم به درون بیمارستان هاست. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، نتایج یک بررسی بر روی بیست هزار حشره که در اطراف بیمارستان های انگلیس شکار شده اند، نشان دهنده نقش مخرب این حشرات در انتقال باکتری های مقاوم به درون بیمارستان هاست. بررسی یادشده که توسط محققان دانشگاه استون صورت گرفته نشان می دهد حشرات یادشده باکتری هایی را به درون بیمارستان ها منتقل می کنند که به شدت در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند و لذا نابودی آنها کار ساده ای نیست.

  

در مجموع نیمی از حشرات یادشده حامل باکتری هایی بوده اند که در برابر آنتی بیوتیک های مختلف مقاومت بالایی دارند. حشرات مذکور از هفت بیمارستان انگلیس و در بازه زمانی مارس 2010 تا آگوست سال 2011 جمع آوری شدند و شامل حشراتی همچون مورچه، زنبورهای عسل و وحشی، بید، مگس، شته و غیره بوده اند.

 

همچنین 90 درصد از این حشرات حامل باکتری های مضر بوده اند و در مواردی میزان این آلودگی تا بدان حد بالا بوده که امکان عفونی کردن بدن افراد را با سرعت بالا داشته است. متداول ترین باکتری شناسایی شده در این مجموعه Enterobacteriaceae و سپس Bacillus و Staph بوده است.

 

گفتنی است که 53 درصد از باکتری های یادشده در برابر یک آنتی بیوتیک و 19 درصد از آنها در برابر چند آنتی بیوتیک مقاوم بوده اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------