اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,پرندگان وحشی

بیماری بوتولیسم علت اولیه مرگ پرندگان میانکاله

رییس سازمان دامپزشکی کشور علت اولیه تلفات مرگبار پرندگان وحشی در تالاب بین‌المللی میانکاله در شرق استان مازندران را مسمومیت…


باکتری روده موجب افزایش خطر آلرژی و آسم می شود اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,
محققان از شناسایی مولکولی در یک باکتری روده خبر داده اند که باعث می شود خطر ابتلا به آلرژی و آسم در کودکان افزایش یابد. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، محققان از شناسایی مولکولی در یک باکتری روده خبر داده اند که باعث می شود خطر ابتلا به آلرژی و آسم در کودکان افزایش یابد. پژوهشی که در این زمینه در آمریکا صورت گرفته نشان می دهد که مولکول یادشده می تواند به طور مستقیم بر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر منفی بگذارد و عاملی برای شکل گیری و تشدید بیماری های آلرژی و آسم در بدن شود.

 

 

 

مولکولی که در باکتری روده عامل شکل گیری این مشکل است، 12,13-diHOME نام دارد و قبلا هم در مدفوع برخی کودکان مبتلا به آسم شناسایی شده بود.

 

مولکول یادشده میزان فعالیت سلولی به نام Tregs را کاهش می دهد که وظیفه آن ایجاد ایمنی در بدن و واکنش مناسب در برابر آلرژی و آسم است. محققانامیدوارند این کشف جدید راه را برای تولید داروهای تازه ای هموار کند که می توانند از بدتر شدن شرایط کودکان مبتلا به آسم و الرژی جلوگیری کنند.

 

هم اکنون محققان در حال انجام بررسی های خود در این زمینه بر روی موش ها هستند و می گویند اگر بتوان روشی برای مهار مولکول 12,13-diHOME یافت، آسم و آلرژی در کودکان دو تا چهار ساله به شکلی راحت تر مهار خواهد شد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------