اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,

شناسایی نانوذراتی برای مقابله با حملات قلبی

محققان موفق به شناسایی نانوذراتی در بدن شده‌اند که با بلعیدن پلاکت‌های عامل بسته شدن رگ‌ها، جلوی وقوع حملات قلبی را…


شهرنشینی عامل افزایش ریسک بیماری های ناشی از میکروب های هوا اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,شهرنشینی
مطالعات نشان می دهد پاتوژن های احتمالی موجود در میکروب های هوا با میزان متفاوت شهرنشینی مرتبط هستند.

به گزارش مهر، ترکیب میکروب‌های هوا می‌تواند تحت تأثیر فاکتورهای زیست محیطی و فعالیت‌های انسانی باشد. تعداد کمی از مطالعات به بررسی میکروب‌های هوا و پاتوژن های احتمالی در طول فرآیند شهرنشینی پرداخته اند.

 

محققان آکادمی علوم چین در این مطالعه نمونه میکروب‌های هوا را در طول فصل بهار و تابستان از ۱۱ مکان مختلف با درجه‌های مختلف شهرنشینی در چین جمع آوری کردند.

 

محققان براساس توالی ژنتیکی دریافتند میکروب‌های هوا در تابستان در مقایسه با بهار به مراتب متنوع‌تر هستند و میکروب‌ها ی هوا و پاتوژن های احتمالی در مکان‌های دارای میزان مختلف شهرنشینی متفاوت است.

 

به گفته این محققان، فراوانی پاتوژن های انسانی با میان شهرنشینی افزایش می‌یابد که می‌تواند نشاندهنده چشم اندازی از تأثیر میکروب‌های هوا بر سلامت انسان باشد.

 

میکروب‌های هوا به آلاینده‌های هوایی بیولوژیکی نظیر باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها و همچنین مواد سمی موجود در هوا اشاره دارند که بین انسان‌ها از طریق هوا منتقل می‌شود.

 

این میکروب‌ها با کلونی سازی بر روی پوست می‌توانند موجب بروز بیماری‌های نظیر آلرژی‌ها، عفونت‌های باکتریایی و بیماری‌های قلبی-عروقی شوند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------