اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,پرندگان وحشی

بیماری بوتولیسم علت اولیه مرگ پرندگان میانکاله

رییس سازمان دامپزشکی کشور علت اولیه تلفات مرگبار پرندگان وحشی در تالاب بین‌المللی میانکاله در شرق استان مازندران را مسمومیت…


نکته‌ای که مبتلایان به یائسگی زودرس باید بدانند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,یائسگی زودرس
یک فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم ضمن پاسخ به برخی مباحث مبنی بر ارتباط بین دو بیماری یائسگی زودرس و تیروئید کم‌کار، انجام آزمایش‌های غربالگری به این منظور را ضروری دانست.

 به گزارش ایسنا ،دکتر رویا حسینی با اشاره به اینکه علت یائسگی زودرس، کم‌کاری تیروئید نیست، گفت: اما همزمانی دو بیماری یائسگی زودرس و تیروئید کم‌کار در بسیاری از مریض‌ها دیده می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم بیمارانی که دچار یائسگی زودرس می‌شوند حداقل یکبار آزمایش« THS» و غربالگری تیروئید بدهند.

 

او افزود:اگر کم کاری تیروئید منشا خودایمنی داشته باشد، با انجام آزمایش، آنتی‌بادی مخصوص به نام «آنتی تی پی یو» احتمال بروز سایر بیماری‌های خود ایمنی دیگر به جز تیروئید مشخص می‌شود. مثلا فردی که کم کاری تیروئید خود ایمنی دارد، ممکن است پس از چندسال دچار نارسایی تخمدان، ثانویه به اختلالات خود ایمنی نیز شود.

 

این عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان، با تاکید بر اینکه این وضعیت بسیار نادر است، افزود: اما افراد باید در نظر داشته باشند که بروز یک بیماری خود ایمنی می‌تواند سال‌ها بعد همراه با بیماری‌های خود ایمنی دیگر ظاهر شود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------