اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, آنتی‌بیوتیک

مصرف آنتی‌بیوتیک احتمال رماتیسم مفصلی را افزایش می‌دهد

مطالعات محققان دانشگاه کیل در انگلیس نشان می‌دهد مصرف آنتی‌بیوتیک خطر بروز آرتریت روماتوئید (رماتیسم مفصلی) را تا ۶۰ درصد…


خون جوانان آلزایمر را درمان می کند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, آلزایمر
یک استارت آپ کالیفرنیایی با استفاده از پروتئینی در خون جوانان دارویی ابداع کرده که طی آزمایش ها از پیشرفت زوال عقل در بیماران مبتلا به آلزایمر جلوگیری کرد.

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، در یک آزمایش کلینیکی پس از آنکه بیماران مبتلا به آلزایمر دارویی دریافت کردند که از خون جوانان به دست آمده بود. آنها به مدت ۶ ماه قدرت ذهنی و حافظه خود را حفظ کردند. این در حالی است که در وضعیت معمول در چنین بازه زمانی زوال عقل این بیماران گسترده تر می شود.

 

استارت آپ کالیفرنیایی Alkahest یکی از شرکت هایی است که امید دارد با هماهنگ سازی پروتئین های خون جوان، آلزایمر و بیماری های دیگری که با سن مرتبط هستند را از بین ببردند.

 

آزمایش ها روی حیوانات و در آزمایشگاه نشان داد این پروتئین ها می توانند پوشش های عصب ها را ترمیم کنند. اکنون دانشمندان این شیوه را روی انسان ها نیز آزمایش کرده اند. آزمایش های اولیه نشان می دهد پس از درمان با این دارو، قدرت یادآوری مبتلایان به آلزایمر بهبود یافته است. 

 

طبق بیانیه این شرکت آزمایش ها نشان داد میزان زوال عقل بیماران مبتلا به مراحل اولیه آلزایمر  ۶ ماه پس از دریافت درمان، بسیار کمتر از حد پیش بینی شده بود. در برخی موارد نیز پیشرفتی در این بیماری مشاهده نشد.

 

 در این طرح  با پرسش هایی از بیماران درباره یاد آوری کلمات، رسم شکل، انجام یک محاوره، پیروی از دستورات و به یادآوری اطلاعات میزان قدرت عقل و حافظه آنها آزمایش شد.

 

 در کل نتیجه آزمایش ها نشان داد پس از این درمان میزان تغییرات بسیار اندک بوده و در برخی موارد اصلا تغییری مشاهده نشده است.

 

 البته در این گزارش هیچ گونه جزئیاتی منتشر نشده و تایید دارو از سوی سازمان غذا و داوری آمریکا به دلیل  ماهیت جنجالی آن نیز مشخص نیست.

 

این دارو که GRF۶۰۱۹ نام دارد با تقطیر پروتئین های  پلاسمای خون افراد جوان تولید می شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------