کشف روش رشد طبیعی مجدد مینای دندان اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,دندان
ممکن است کشف روشی جدید برای رشد طبیعی مجدد مینای دندان موجب شود که انسان ها در آینده دیگر نیازی به پرکردن دندان های خود نداشته باشند. 

به گزارش فارس به نقل از یاهونیوز، مینای دندان دارای خواص معدنی منحصر به فرد است و به عنوان سدی برای حفاظت از دندان ها عمل می کند. اما با گذشت زمان مینای دندان تخریب می شود و علت این مساله اسیدهای ترشح شده از غذا و نوشیدنی هاست.

  

مینای دندان مستحکم ترین بافت موجود در بدن انسان است ولی قابلیت تعمیر و احیای خود را ندارد و لذا افرادی که مینای دندانشان تخریب شود، شاهد ایجاد حفره هایی در دندان هایشان خواهند بود و باید آنها را پر کنند. دانشمندان چینی می گویند برای اولین بار با ترکیب کلسیم و یون های فسفاته – دو ماده اصلی تشکیل دهنده مینای دندان – و افزودن تری متیل آمین و برخی مواد دیگر شیمیایی به این مجموعه رشد مینای دندان به صورت طبیعی را برای اولین بار ممکن کرده اند.

 

البته برای کسب اطمینان از عملیاتی بودن این روش هنوز باید آزمایش هایی بر روی بدن انسان انجام شود و روش یادشده فعلا تنها در شرایط آزمایشگاهی امتحان شده است. بررسی آزمایشگاهی نشان دهنده رشد 2.7 میکرومتری لایه مینای دندان بعد از استفاده از ترکیب یادشده ظرف48 ساعت بوده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------