ویروس‌های بدن دلفین‌ها هم در برابر آنتی بیوتیک‌ها مقاوم شدند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,ویروس‌های بدن دلفین‌
یکی از مشکلات مهم دنیای پزشکی، افزایش مقاومت ویروس‌های بدن انسان در برابر آنتی بیوتیک‌هاست. حال مشخص شده دامنه این مشکل به حیواناتی مانند دلفین ها هم کشیده شده است. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، مصرف گسترده انواع آنتی بیوتیک برای درمان بیماری های مختلف، ویروس ها و باکتری ها را در برابر این روش درمانی مقاوم کرده و بشر را مجبور به استفاده گسترده از آنتی بیوتیک های قوی تر کرده است. بررسی های تحقیقاتی نشان می دهد مشکل یادشده در دلفین ها هم وجود دارد و ویروس ها و باکتری های بدن آنها هم به شدت در برابر استفاده از آنتی بیوتیک برای درمان مقاومت نشان می دهند.

 

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,ویروس‌های بدن دلفین‌

بررسی مفصلی که در این زمینه بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۵ در فلوریدای آمریکا انجام شده، نشان می دهد برای درمان بیماری های دلفین ها دیگر چندان نمی توان به آنتی بیوتیک ها امید بست و باید به فکر استفاده از روش های درمانی تازه ای بود.

 

محققان با بررسی 733 نوع باکتری مختلف که از بدن ۱۷۱ دلفین به دست آمده بود، به این نتیجه رسیدند که آنها در مواجهه با آنتی بیوتیک های مختلف مقاومت سرسختانه ای از خود نشان می دهند. در مجموع ۸۸.۲ درصد از این ۷۳۳ باکتری در برابر حداقل یک نوع آنتی بیوتیک کاملا مقاوم بودند. ۹۱.۶ درصد از این باکتری ها در برابر اریترومایسین و ۷۷.۳ درصد در برابر آمپی سیلین و ۶۱.۷ درصد در برابر سفالوتین مقاومت داشتند.

 

پژوهشگران می گویند تداوم این وضعیت بسیار نگران کننده بوده و می تواند تداوم حیات وحش و زندگی جانداران ارزشمند را تهدید کند. از همین رو باید به فکر یافتن روش های جدید درمانی برای مقابله با این چالش بود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------