اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

مواد غذایی فوق فرآوری شده منجر به بیماری قلبی می شوند

محققان عنوان می کنند هر چقدر دریافت کالری از غذاهای فوق فرآوری شده بیشتر باشد، سلامت قلب وخیم تر خواهد بود. به گزارش مهر،…


روزانه حدود ۴۰ زن ایرانی به سرطان پستان مبتلا می‌شوند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سرطان پستان
قائم مقام مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی تهران به آمار مبتلایان سرطان پستان در کشور اشاره کرد و گفت: روزانه حدود ۴۰ زن ایرانی به سرطان پستان مبتلا می‌شوند. 

دکتر کاظم زنده دل روز دوشنبه در پنجمین پویش ملی سرطان پستان در سالن همایش بیمارستان امام خمینی ( ره) اظهار داشت: در ایران سالانه حدود ۱۴ هزار زن دچار سرطان پستان می‌شوند.

 

وی به تعداد فوت شدگان بر اثر این بیماری در کشور اشاره کرد و گفت: روزانه تقریبا ۱۰ نفر براثر سرطان پستان فوت می کنند که با این حساب سالانه بین ۳ هزار و ۵۰۰ نفر تا ۴ هزار نفر به علت ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می دهند.

 

زنده دل به ابتلا مردان به سرطان پستان اشاره کرد و گفت: سالانه حدود ۱۴۰ مرد ایرانی هم به این سرطان مبتلا می شوند.

 

وی ژنتیک را مهمترین عامل ابتلا به سرطان پستان در مردان دانست و گفت: مردان هم مانند زنان در معرض ابتلا به سرطان پستان هستند.

 

قائم مقام مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: ۹۵ درصد عامل ابتلاء در زنان عوامل محیطی و ۵ درصد ابتلا براثر عوامل ژنتیکی است.

 

وی با اشاره به اینکه ابتلا به بیماری سرطان در ایران کمتر از کشورهای غربی است، گفت: ابتلاء و فوت ناشی از این بیماری در ایران در حد متوسط جهانی است.   

 

زنده دل با بیان اینکه سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در زنان است، گفت: در سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۲ میلیون و ۸۸ هزار مورد جدید سرطان پستان در دنیا تشخیص داده شد.

 

وی بر لزوم تشخیص به موقع سرطان پستان تاکید کرد و گفت: اگر بیماری زود تشخیص داده شود و خدمات درمانی لازم ارایه شود بسیاری از بیماران از مرگ براثر این بیماری، نجات می‌یابند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------