اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا

تیرباران مبتلایان کرونا به دستور حاکم کره‌شمالی!

حاکم کره‌شمالی برای مبارزه با شیوع بیماری کرونا در کشورش روشی مختص خود دارد که بی‌سابقه است. به گزارش بهارنیوز به نقل از…


تولید نقاب های سه بعدی با میکروب های قابل برنامه ریزی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, نقاب های سه بعدی
محققان دانشگاه های «هاروارد» و «م آی تی»، با همکاری یکدیگر از میکروب های قابل برنامه ریزی برای چاپ سه بعدی انواع نقاب استفاده کرده اند تا آنها رنگ های مختلفی به خود بگیرند. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، استفاده از میکروب های قابل برنامه ریزی به منظور تولید نقاب باعث می شود تا آنها با دریافت دستورات مختلف به رنگ های مختلفی درآیند.

 

این میکروب ها در قالب یک لایه خاص به نقاب های چاپ شده با استفاده از چاپگر سه بعدی اضافه می شوند و آرایه ای خلق می کنند که الگوها و طراحی های مختلفی به خود می گیرند و هر بار عوض می شوند.

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, نقاب های سه بعدی

 

محققان این اختراع تازه را مواد زنده دوگانه نامیده اند و می گویند از دو نوع صمغ هم استفاده کرده اند که به اجرای فرایند تغییر رنگ کمک می کنند. یک ترکیب مهم مورد استفاده در این نقاب های تغییر رنگ دهنده، نوعی هیدروژل است که ترکیب آن با میکروب E. coli باعث تغییر رنگ مکرر می شود.

 

در آینده می توان از این ترکیبات برای تولید مواد زیست پزشکی، ابزار بسته بندی هوشمند و بهداشتی و حل برخی مشکلات زیست محیطی استفاده کرد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------