تشخیص کرونا ویروس در دو آزمایشگاه کشور/وضعیت افراد مبتلا اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: آزمایش های تشخیص کرونا ویروس در ایران، در دو آزمایشگاه ملی دانشگاه علوم پزشکی تهران و آزمایشگاه انستیتو پاستور انجام می شود. 

حسین عرفانی، در گفتگو با مهر، افزود: ورود این ویروس به کشور شایعه است و هنوز مورد مثبت از ابتلا به این بیماری در ایران نداشته ایم.

 

وی با عنوان این مطلب که کرونا ویروس تمامی رده های سنی را درگیر می کند، گفت: بیشترین میزان ابتلا در افراد سالمند و کسانی است که بیماری زمینه ای دارند.

 

عرفانی با اعلام اینکه تشخیص کرونا ویروس در حال حاضر در دو آزمایشگاه ملی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و آزمایشگاه انستیتوپاستور انجام می شود، ادامه داد: دستورالعمل نمونه برداری از افراد مشکوک به این بیماری به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده و تمامی نمونه ها از سراسر کشور، با رعایت کامل نکات بهداشتی، به این دو آزمایشگاه ارسال می شود.

 

رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، در خصوص نحوه تشخیص کرونا ویروس، گفت: تشخیص این بیماری هم همچون سایر بیماری های ویروسی و واگیردار، در دو نوبت آزمایش انجام می شود که آزمایش اول با حساسیت بالایی صورت می گیرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------