محدودیت‌ها در کانون شیوع بیماری در چین تشدید شد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,ویروس کرونا
چین برای پیشگیری و کنترل کامل ویروس کرونا و جلوگیری از افزایش شمار مبتلایان در خارج از استان خوبی در مرکز این کشور و کانون شیوع ویروس، تدابیر محدود کننده فزاینده اتخاذ کرد. 

کمیسیون بهداشت ملی روز دوشنبه چین گزارش داد: محدودیت ها برای این استان که ۵۰ میلیون نفر جمعیت دارد از جمله ۲۴ میلیون نفر در جامعه روستایی آن افزایش یافته است.  تدابیر قرنطینه در بیرون ازاین استان بتدریج تسهیل می شود اما به ساکنان استان خوبی اعلام شده است که دیگر حق انجام بازی های گروهی مانند شطرنج چینی ندارند.

 

تردد تمامی خودروهای خصوصی در سطح استان ممنوع شده است و فقط خودروهای دولتی، پلیس و آمبولانس ها می توانند در استان رفت و آمد کنند.

 

این کمیسیون از مردم خواسته است تا در خانه های خود بمانند. هر سه روز فقط یکی از اعضای خانواده می تواند برای خرید اقلام ضروری از منزل خارج شود. به غیر از درمانگاه ها، هتل ها، داروخانه ها و شماری از فروشگاه های توزیع مواد غذایی بقیه مکان ها در این استان تعطیل است.

 

این محدودیت هادر شرایطی در نظر گرفته می شود که برای نزدیک به چهار روز شمار مبتلایان به بیماری در خارج از این استان کاهش داشته است.

 

همزمان ویروس کرونا دستکم به ۲۵ کشور سرایت کرده و پنج نفر در خارج از چین جانشان را از دست داده اند که تازه ترین آن مربوط به درگذشت یک راننده تاکسی ۶۰ ساله در جزیره تایوان است.

 

این کمیسیون  در گزارش خود اعلام کرد: دو هزار و ۴۸ نفر دیگر به ویروس کرونا آلوده شده و ۱۰۵ نفر هم فوت کرده اند. یکهزار و ۹۳۳ نفر از مبتلایان جدید و ۱۰۰ نفر از فوت شدگان از استان خوبی هستند.

 

در مجموع ۷۱ هزار و ۳۲۷ نفر به کرونا آلوده شده اند که ۷۰ هزار و ۵۴۸ نفرشان در چین هستند. در این میان ۱۷۷۵ نفر جان باخته اند که با این حساب ضریب مرگ و میر بیماری در مجموع کل بیماران نزدیک به ۲/۵ درصد است.

 

درحالی که سازمان بهداشت جهانی می گوید نمی تواند درباره آینده شیوع کرونا پیش بینی خاصی داشته باشد، کمیسیون بهداشت ملی چین از درمان ۱۰ هزار و ۶۱۰ نفر از مبتلایان خبر داده است.

 

چین امروز دوشنبه یکهزار و ۲۰۰ نفر از متخصصان ارتش را برای پیشگیری و مهار این ویروس با یک هواپیمای نظامی و قطار به شهر ووهان مرکز استان و نخستین منطقه شیوع کرونا اعزام کرد.

 

گزارش ها حاکی است ؛درصد وخامت بیماری در میان مبتلایان که تا اواخر ژانویه ۳۲ درصد بود به ۲۲ درصد کاهش یافته است که نشانه ای از درمان های موثرتر مبتلایان است.

 

بانک مرکزی چین امروز نرخ بهره برای شرکت هایی که وام های میان مدت دریافت کرده اند، کاهش داد تا موانع برای فعالیت های بازرگانی و تجاری آنها کاهش یابد و قول داده است امتیازات بیشتری برای آنها در روزهای آینده درنظر بگیرد.

  

  ایرنا  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------