دفن دو بیمار مشکوک به کرونا در آرامستان باغ رضوان اصفهان اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان گفت: دو بیمار مشکوک به کرونا طبق پروتکل بهداشتی خاص در این آرامستان دفن شدند. 

احمدرضا مرادی در گفت و گو با ایمنا اظهار کرد: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس واگیردار کرونا و ارتقا سطح بهداشت عمومی و آمادگی فضاهای عمومی شهر، سازمان آرامستان‌ها با هدف حفظ سلامت شهروندان، همکاران و مراجعه‌کنندگان، افزایش ایمنی اشخاص و بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی بهداشتی اقدامات لازم در خصوص پیشگیری و مقابله با این ویروس و اشاعه نشدن این بیماری را در دستور کار قرار داده است.

 

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در آرامستان باغ رضوان، افزود: اطلاعیه‌ها، طرح‌های ترافیکی و پیام‌های رعایت بهداشت فردی و عمومی و توصیه‌های لازم در منظر و دید عمومی قرار گرفته و اطلاع‌رسانی‌های لازم در ساختمان اداری، سالن تطهیر، سالن‌های انتظار، سردخانه‌ها، مرکز اعزام خودروهای حمل متوفی، ساختمان انتظامات و ساختمان پزشکی قانونی و تمامی ابنیه آرامستان باغ رضوان انجام شده است.

 

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: گندزدایی و ضدعفونی کردن تمام فضاها و مکان‌های عمومی سازمان شامل ساختمان اداری، سالن تطهیر، سالن تغسیل، سردخانه‌ها، ساختمان انتظامات، ساختمان پزشکی قانونی، سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌ها به صورت روزانه در حال انجام است.

 

وی با بیان اینکه تمام خودروها و تجهیزات به کار گرفته شده برای انتقال و حمل متوفیان پس از انجام مأموریت ضدعفونی و گندزدایی می‌شود، تصریح کرد: تمام پیمانکاران و شرکت‌های خدماتی ملزم به رعایت اصول بهداشتی بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی شدند.

 

مرادی گفت: پیش‌بینی‌های لازم برای تهیه امکانات و تجهیزات نظافت، مواد ضدعفونی کننده، بهداشتی و شوینده به مقدار لازم انجام شده است.

 

وی ادامه داد: تجهیزات و موارد مورد نیاز اعم از ماسک، دستکش، کاور و لباس‌های مخصوص تهیه و جهت استفاده در اختیار همکاران فعال در سالن تطهیر آرامستان باغ رضوان قرار داده شده است.

 

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان اظهار کرد: آموزش‌های لازم در راستای اجرای کامل دستور العمل‌های بهداشتی مرکز بهداشت استان، در خصوص نحوه برخورد، انتقال، تغسیل، تکفین و تدفین اجساد ناشی از ابتلاء به ویروس کرونا ارائه و تمام موارد به صورت روزانه در حال پیگیری و انجام است.

 

وی افزود: سیستم‌های تهویه مناسب و هواکش‌ها در سالن‌های تطهیر و محل‌های تجمع فعال و به طور مکرر از طریق سیستم پیجینگ سازمان در خصوص تجمع نکردن در فضاهای بسته و حضور در فضاهای باز آرامستان اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

مرادی با بیان اینکه تفکیک محل تغسیل و تکفین اجساد ناشی از علت فوت با ویروس کرونا بر اساس دستور العمل‌های ابلاغی انجام و تمام تمهیدات لازم در این خصوص ابلاغ شده است، تصریح کرد: اکیپ ویژه و آموزش دیده برای انجام تغسیل، تکفین و تدفین اجساد ناشی از علت فوت با ویروس کرونا مهیا شده است.

 

وی ادامه داد: تمام دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اجرا و آمادگی کامل برای دفن اجساد ناشی از علت فوت با ویروس کرونا وجود دارد.

 

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان گفت: در هماهنگی انجام شده با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مقرر شده در صورت وجود موارد فوت ناشی از علت فوت با ویروس کرونا موارد توسط مراکز درمان رسماً به سازمان آرامستان‌ها اعلام تا اقدامات لازم در خصوص خاک‌سپاری آنها با حضور نمایندگان بهداشت و بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی انجام شود.

 

وی افزود: روز گذشته ششم اسفندماه دو مورد از بیماران مشکوک و محتمل به کرونا پس از طی مراحل قانونی و تشریفات اداری به آرامستان باغ رضوان تحویل و امور مربوط به خاک‌سپاری آنها بر اساس دستورالعمل دفن بهداشتی اجساد ناشی از علت فوت با ویروس کرونا انجام شد.

 

مرادی تاکید کرد: به شهروندان توصیه می‌شود به شایعات و اخبار نادرست توجه نکرده و با رعایت موازین بهداشتی مراقبت‌های لازم را در خصوص عدم اشاعه این ویروس داشته باشند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------