آمار فوتی‌های کرونا در چین به پایین ترین حد رسید/ سفر رییس جمهوری چین به کانون اصلی کرونا اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
کمیسیون ملی بهداشت چین آمار جان باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور را ۱۷ نفر اعلام کرد که کمترین رقم از نظر تعداد فوتی‌ها از ابتدای شیوع کرونا محسوب می‌شود. 

 به گزارش ایرنا، کمیسیون ملی بهداشت چین روز سه شنبه اعلام کرد از تعداد ۱۷ فوتی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ نفر آنها در شهر ووهان و یک نفر هم در استان هوبی که ووهان در آن واقع است ثبت شده است.

 

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را ۱۹ نفر اعلام کرد که ۱۷ نفر آنها در ووهان کانون شیوع ویروس کرونا مبتلا شده اند از دو نفر دیگر هم یکی از آنها از انگلیس به پکن برگشته و نفر دیگر هم یک دانشجوی چینی است که از اسپانیا به این کشور برگشته است.

 

امروز برای سومین روز مستمر تعداد فوتی ها و مبتلایان به بیماری ویروس کرونا در خارج از استان هوبی به صفر رسیده است.

 

با این حال رقم کل مبتلایان به ویروس کرونا در چین تا کنون به ۸۰ هزار و ۷۵۴ نفر و شمار مبتلایان هم به سه هزار و ۱۳۶ تن رسیده است.

 

تا کنون ۵۹ هزار و ۹۰۵ نفر هم در چین درمان و از بیمارستان ها و مراکز درمانی مرخص شده اند.

 

قرنطینه شهرها و مناطق پر خطر، تعطیلی ادارات، مدارس، کارخانه و اماکن عمومی، بررسی ورود و خروج افراد از نظر دمای بدن و قرنطینه ۱۴ روزه کسانی که از شهرهای پرخطر و یا کشورهای دیگر به چین بر می گردند از جمله اقداماتی است که باعث کاهش و کنترل تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور شده است.

 

در خارج از چین نیز تا کنون ۳۳ هزار و ۲۰۴ تن به کرونا مبتلا شده و ۸۷۰ نفر هم فوت شده اند.

 

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا

رییس جمهوری چین به کانون اصلی کرونا سفر کرد

«شی جین پینگ» رییس جمهوری چین صبح امروز سه شنبه به شهر ووهان مرکز استان هوبی کانون اصلی شیوع ویروس کرونا رفت تا از نزدیک تلاش های دولت برای مهار این بیماری را مدیریت کند.

 

به گزارش ایرنا شی به عنوان دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و رئیس کمیسیون مرکزی نظامی در این سفر ضمن بررسی وضعیت ووهان از نظر مدیریت ویروس کرونا از فعالیت مددکاران، پزشکان، افسران نظامی و سربازان، افسران پلیس، مقامات بهداشتی و داوطلبانی که در حال مبارزه با بیماری همه گیر کرونا هستند، بازدید و با آنها دیدار خواهد کرد.

 

رییس جمهوری چین همچنین قرار است در سفر به ووهان از بیمارستان «جینینتان» جایی که اولین بیمار مبتلا به ویروس کرونا در آنجا تایید شد، بازدید کند.   

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------