مسمومیت 6 نفر در نیشابور بر اثر مصرف الکل صنعتی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, مسمومیت
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور گفت: تا کنون 6 نفر در این شهرستان بر اثر مصرف الکل صنعتی دچار مسمومیت شده‌اند.

مصطفی افشارنیک در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از این تعداد یک نفر که وضعیت وخیم‌تری داشت به مشهد اعزام شد و یک نفر دیگر که وضعیت مطلوبی ندارد در بخش ویژه بیمارستان نیشابور بستری و در حال درمان است.

 

وی با اشاره به باور غلط برخی افراد درخصوص تاثیر الکل بر درمان کرونا، افزود: این تفکر که مصرف مشروبات الکلی باعث بهبود کرونا می‌شود یک نظر غلط بوده و به اشتباه در این شرایط حساس به برخی افراد تحمیل شده است؛ این امر نه تنها در درمان تاثیری ندارد بلکه تبعات منفی را به همراه دارد.

 

افشارنیک مطرح کرد: بیشتر افرادی که دچار مسمومیت الکلی شده‌اند تاکنون سابقه مصرف مشروبات الکلی را نداشته و تنها بر اثر باور غلط مبنی بر اینکه به این وسیله می‌توانند از مبتلا شدن به ویروس کرونا جلوگیری کنند در دام افراد سودجو و فرصت طلب افتاده‌اند.

 

وی نابینایی، از کار افتادن کلیه و خطر مرگ را از جمله تبعات و عوارض جدی مصرف این ماده برشمرد و بیان کرد: الکل صنعتی حتی از راه پوست قابلیت جذب دارد و باعث مسمومیت می‌شود، همچنین این مایع به دلیل شفاف بودن باعث گمراهی کودکان شده که باید از دسترس آن‌ها دور بماند.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان تعداد ماموریت‌های اورژانس 2 برابر شده و در همین مدت تماس‌های برقرار شده با اورژانس نیز سه برابر افزایش یافته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------