پوششی که ویروس کرونا را نابود می‌کند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,ویروس کرونا
محققان انگلیسی به تازگی پوشش‌های ضد ویروسی برای دستگیره‌ درها توسعه داده‌اند که ویروس کرونا را در چند ثانیه از بین می‌برد. 

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، محققان انگلیسی به تازگی پوشش‌های ضد ویروسی برای دستگیره‌ درها توسعه داده‌اند که ویروس کرونا را در چند ثانیه از بین می‌برد. 

 

فلسیتی دو کوگان از محققان این پژوهش می‌گوید:‌ موادی که می‌توانند ویروس را در عرض چند ثانیه از بین ببرند، قبل از سال ۲۰۲۱ در دسترس خواهند بود.

 

وی همچنین گفت: امیدوار است که این پوشش طی هفته‌های‌ آتی در دسترس باشد، اما به احتمال زیاد عرضه آن چند ماه طول خواهد کشید.

 

این محقق از دانشگاه بیرمنگام امروز فاش کرد که مهندسین سطحی را ایجاد کرده‌اند که می‌تواند ویروس SARS-CoV-2 را به سرعت خنثی کند.

 

 تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ویروس کرونا می‌تواند روی پلاستیک و فولاد ۳ روز باقی بماند و باعث انتقال ویروس کرونا شود اما مس به دلیل خاصیت ضد باکتریایی خود در طی ۴ ساعت ویروس را از بین می‌برد و به همین دلیل در توسعه این پوشش ضد ویروسی از مس بهره‌گیری شده است.

 

در آزمایش‌های صورت گرفته مشخص شد که پوشش بی نظیر  آنها در کمتر از یک دقیقه می‌تواند سطح را با توان 99.8 درصد از ویروس پاکسازی کند.

 

وی در کنفرانس مطبوعاتی آنلاین افزود: پاکسازی سطوح در مقابله با ویروس کرونا مهم است و این یکی از راه‌های مبارزه با این بیماری همه گیر است؛ مردم یا سطوح را به صورت دستی تمیز کنند یا از پوشش‌های این چنینی برای پاکیزگی سطوح استفاده شود.

 

فلسیتی دو کوگان  ادامه داد: :‌ما واقعاً نمی‌توانیم سطوح را به اندازه کافی سریع تمیز کنیم؛ ضمن اینکه با این کار ممکن است سطوح برا مدت زمان بسیار کوتاهی عاری از ویروس باشند درحالیکه در مکان‌هایی مانند اتوبوس و مترو هر لحظه افراد جدیدی درها و دستگیره‌ها را لمس می‌کنند.

 

سطوح خود تمیز کننده  طوری طراحی شده است تا به طور دائم عوامل بیماری‌زا را از بین ببرد؛ لمس سطوح یکی از راه‌های مهم انتقال ویروس کرونا است.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------