اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,انتقال کرونا از دود

احتمال ابتلا به کرونا از طریق مصرف سیگار و قلیان

افرادی که مواد دودی، چون سیگار، قلیان و مخدر‌های مختلف مصرف می‌کنند بیشتر گرفتار کرونا می‌شوند. به گزارش باشگاه خبرنگاران،…


وزیر بهداشت: بهترین تقدیر از پزشکان رعایت پروتکل های بهداشتی است اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,وزیر بهداشت
وزیر بهداشت، گفت: لباس پزشکان، لباس احرام است که بر تن کرده اند تا به طواف بیمار در سخت ترین شرایط بروند.

به گزارش مهر، سعید نمکی، روز پنج شنبه در مراسم روز پزشک در سالن همایش های برج میلاد تهران، افزود: صبحت از مدافعان سلامت، بغض های فرو خفته ای است که بارها مورد کم مهری و بعضا اهانت قرار گرفته اند، اما از خدمت به مردم و بیماران دست بر نداشته اند.

 

وی گفت: لباس ما لباس احرام ماست تا به طواف بیمار در سخت ترین شرایط برویم.

 

نمکی ادامه داد: کار پزشک، خریدن اندوه و فروختن جان است که با هیچ معیار مادی نمی توان آن را قیاس کرد.

 

وزیر بهداشت با طرح این سئوال که مگر می شود خدمات پزشکان را با پول جبران کرد، گفت: دقایقی که این عزیزان بر بالین بیماران حاضر می شوند با هیچ تعرفه ای قابل جبران نیست.

 

نمکی با اشاره به وضعیت تخت های بیمارستانی در ایران و مقایسه با کشورهای اروپایی، افزود: در بهترین وضعیت ما توانسته ایم ۱.۶ تخت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت داشته باشیم که این میزان در اروپا بین ۶ تا ۷ برابر است. با این حال آنچه که باعث شد هیچ بیمار کرونایی پشت در بیمارستان ها نماند و هیچ بیمار سالمندی از دستگاه ونتیلاتور جدا نشود، تلاش و ایثار مدافعان سلامت بوده اند.

 

وزیر بهداشت تاکید کرد: بزرگ ترین سرمایه ملی ما در مدیریت بیماری کرونا، همت و غیرت جامعه پزشکی و سایر دست اندرکاران در مراکز درمانی بوده اند.

 

وی ادامه داد: بهترین قدر شناسی از جامعه پزشکی، رعایت پروتکل های بهداشتی است. زیرا، باید این حقیقت را بازگو کنم که کادر پزشکی ما خسته است.

 

نمکی با عنوان این مطلب که فکر می کردیم تابستان آرام تری را داشته باشیم، افزود: علت اینکه چرا کرونا در تابستان دوباره خیز گرفت را به آینده می سپارم. در انتظار روزهای سخت پاییزی خواهیم بود و بهتر است با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، پزشکان را خسته تر نکنیم و اجازه بدهیم توان و نفس خدمت در روزهای پیش رو در پاییز و زمستان را داشته باشند.

 

وزیر بهداشت گفت: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، اجازه ندهیم آثار خیز جدیدی از بیماری بر دوش کادر پزشکی و مدافعان سلامت سنگینی کند.

 

وی با اشاره به احتمال روزهای سخت پاییزی، افزود: همزمانی شیوع کرونا و آنفلوانزا، کار مدافعان سلامت را سخت تر خواهد کرد. بنابراین، بهتر است که با رعایت پروتکل های بهداشتی، آنها را خسته تر نکنیم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------