اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,داروی کرونا

کشف یک داروی جدید و تاثیرگذار برای کرونا/ قیمت واکسن آنفلوآنزا بالاتر از ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری از در دسترس بودن داروی یک داروی جدید و تاثیرگذار برای کرونا خبر داد. به گزارش انتخاب،…


آزمایش بالینی واکسن استنشاقی کرونا اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,
دانشمندان انگلیسی یک مطالعه کوچک را در مقایسه با نحوه کارکرد دو واکسن آزمایشی کرونا در هنگام استنشاق توسط افراد به جای تزریق آن آغاز می‌کنند.

به گزارش فارس به نقل از سی‌تی‌وی نیوز، محققان انگلیسی تصمیم دارند آزمایشی کوچک برای مقایسه عملکرد دو واکسن بالقوه ویروس کرونا انجام دهند که به جای تزریق، افراد آن را استنشاق می‌کنند.

 

 دانشمندان انگلیسی یک مطالعه کوچک را در مقایسه با نحوه کارکرد دو واکسن آزمایشی کرونا در هنگام استنشاق توسط افراد به جای تزریق آن به ماهیچه آغاز می‌کنند.

 

محققان امپریال کالج لندن و دانشگاه آکسفورد در بیانیه روز دوشنبه گفتند: در این آزمایش 30 داوطلب مورد آزمایش قرار می‌گیرند؛ در این آزمایش بالینی قطرات واکسن به شکل آئروسل یا مه و به وسیله دستگاه نبولایزر و ماسک یا ابزارهایی مشابه به بدن داوطلبان منتقل می‌شود.

 

از همین شیوه برای انتقال داروهای آسم به بدن نیز استفاده می‌شود؛ نکته مهم در این روش آن است که دستگاه تنفسی افراد به طور مستقیم هدف گرفته می‌شود.

 

به گفته کارشناسان، مطالعات بزرگتری درباره واکسن امپریال کالج و آکسفورد در حال انجام است، اما هدف این مطالعه این است که آیا واکسن‌ها در صورت استنشاق می‌توانند موثرتر باشند یا خیر.

 

کارشناسان می‌گویند: «ما شواهدی داریم که ارائه واکسن آنفلوانزا از طریق اسپری بینی می‌تواند از افراد در برابر این بیماری محافظت کرده و همچنین به کاهش انتقال بیماری کمک کند».

 

این مطالعه در حال حاضر شرکت کنندگان ۱۸ تا ۵۵ ساله را استخدام می کند و امیدوار است که واکسیناسیون افراد در هفته‌های آینده در لندن آغاز شود.

 

مطالعات قبلی نشان داده است که واکسن‌های استنشاقی به دوزهای کمتری از تزریق نیاز دارند که ممکن است نگرانی ناشی از کمبود واکسن را کاهش دهند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------